Mateřská škola Šluknov, příspěvková organizace412 386 260

Třída - VČELIČKY

VčeličkyVčeličkyVčeličkyVčeličkyVčeličky

Třída Včeliček je k nalezení na pracovišti MŠ Šluknov – ve Svojsíkově ulici č. p. 355, a to v těsné blízkosti sídla MŠ.

Do třídy lze vstoupit vchodovými dveřmi ze zahrady, kdy procházíte nejprve malou chodbou kolem schodiště do šatny. Z chodby se vstupuje přímo v přízemí do třídy včeliček.

Včeličky mají k dispozici prosvětlenou, prostornou třídu, která je dále propojena s hernou. K těmto prostorám přiléhají další místnosti, jako jsou sociální zázemí, kuchyňka - výdejna. Herna se v průběhu dne mění na místo pro odpočinek a relaxaci dětí.

 

 

 

 

Charakteristika

Heterogenní třída s dětmi ve věku od tří do šesti let

Kapacita

24 dětí

Učitelky

Asistentka pedagoga

Světlana Mikulášková, Bc. Jitka Nevrlá

Petra Haplová

Školní vzdělávací program

Český rok – tradice a současnost

Třídní vzdělávací program

Český rok – tradice a současnost

Kontakt

412 386 347

 

 

 

Tagy
Tagy:

Duben u Včeliček

Milí rodiče,

další měsíc nám rychle utekl a my jsme měli spoustu zážitků. Poznávali jsme zvířátka žijící na statku a učili jsme se správně pojmenovat jejich mláďata. K tomu nám pomohla pohádka " O koťátku, které zapomnělo mňoukat". S koťátkem jsme si pak procvičili, jak spolu zvířátka správně mluví. Procvičovali jsme si také počítání, abychom žádné zvířátko neztratili, přiřazovali jsme čísla k jejich obrázkům. 

Chodili jsme každý týden trénovat na olympiádu na velké hřiště. Závodili jsme, hráli fotbal a vyzkoušeli jsme si i štafetový běh. Tři naši nejlepší sportovci nás pojedou reprezentovat na olympiádu do Jiříkova.

V zámeckém parku jsme oslavili Den Země, soutěžili jsme, třídili jsme odpad a prohlédli si krásné dravce. Nejstatečnější Včeličky si je i pohladily.

Moc se nám všem líbilo "Bubínkování", vyřádili jsme se při něm a poznali jsme různé neznámé bubny, bubínky, dešťové sloupy i dešťové hole.

Na zahradě naší školky nás navštivili čarodějnice a připravily si pro nás čarodějnické soutěže, zpívání, tancování a nakonec odměny.

Poslední den měli všichni předškoláci ze Včeliček a Sluníček možnost vyzkoušet a procvičit si svoje znalosti při Logických hrách. Soutěžili jsme pilně celé dopoledne jednotlivě i v družstvech a všechno jsme zvládli dobře.

Vaše Včeličky

 

 

Březen u Včeliček

Březen u Včeliček

Milí rodiče, 

další měsíc plný zážitků je za námi. V březnu jsme si zaletěli s kamarády ze Sluníček na Měsíc velkou raketou. Chodili jsme po Měsíci jako kosmonauti měsíční chůzí a potkali jsme mimozemštana, který nás naučil mimozemský pozdrav.

Povídali jsme si o tom, kým chceme být až vyrosteme a namalovali jsme rodičům na nástěnku krásné obrázky povolání. V rámci týdne věnovaného povoláním nás navštívil záchranář. Vyzkoušeli jsme si zavolat záchranku telefonem, naučili jsme se správné číslo a postup, jak se to dělá. Zachraňovali jsme zraněného kamaráda a prohlídli jsme si sanitku.

Vyrobili jsme si za naši třídu dvě krásné Moreny, které jsme zapálili a pak utopili v rybníku, aby se nám zima už nevrátila a mohlo přijít jaro. U rybníka jsme si vyrobili letéčko, zahráli jsme si kuličky, skákali jsme přes švihadlo a gumu.

Měli jsme velikou radost z návštěvy malých kačátek, které nám přinesl do třídy ukázat pan Tonar. Dozvěděli jsme se, co kačátka jedí a co potřebují k životu. Mohli jsme si je i pohladit a pochovat. S ostatními rodiči jsme měli možnost odpoledne tvořit krásné košíčky a zajíčka na Velikonoce.

Těsně před Velikonocemi nás ve školce navštívil velikonoční zajíček a nechal nám na školní zahradě vajíčka, která jsme si museli najít. Všechny Včeličky byly úspěšné a svoje vajíčko s malou odměnou si našly.

Vaše Včeličky

Únor u Včeliček

Masopust držíme, nic se nevadíme, pospolu.

Proč bychom se hádali,

když jsme se tak shledali, poznovu?

V dobrém jsme se sešli, 

rádi jsme se našli pospolu.

Dříve než se rozejdem,

ještě se zas obejmem, poznovu.

 

Milí rodiče,

únor nám začal oslavou masopustu. Naučili jsme se nové písničky, říkadla a také tanečky. Seznámili jsme se s hudebními nástroji. Vyzkoušeli jsme si, jaký jednotlivé hudební nástroje vydávají zvuk a pak jsme se je snažili podle zvuku poznávat.

Vymodelovali jsme si také dobré koláče, které jsme pak nazdobili různými polevami.

Společně s kamarády ze Sluníček jsme soutěžili, viděli jsme pohádku "O perníkové chaloupce" a nakonec jsme Masopust oslavili velikou hostinou.

Po jarních prázdninách nás čekala krátká pohádka "O třech sněhulácích", při které jsme si procvičili, jak dobře umíme rozlišovat slova. 

Poznali jsme, jak se měří čas, že čas nemůžeme vidět, ale přesto můžeme pozorovat, jak plyne. Naučili jsme se dny v týdnu s pomocí písničky. Měsíce v roce jsme se naučili poznávát s Maruškou v pohádce "Dvanáct měsíčků". Vyprávěli jsme si o kamarádovi Ondráškovi, co dělá celý den a pomáhali jsme mu, aby nic nepopletl.

Brzy bude konec zimy a my už se těšíme na jaro

Vaše Včeličky

 

Milí rodiče, 

na začátku ledna jsme si povídali o třech králích. Odkud králové přišli, co přinesli Ježíškovi a že je vedla veliká kometa. Všichni jsme si vyrobili koruny, tři děti se převlékly za krále a pak jsme navštívili kamarády ve třídě Sluníček a donesli jsme jim dobroty.

Společně jsme si pak zazpívali My tři králové jdeme k vám...

V lednu jsme také navštívili severní pól. Vyrobili jsme si sněžnice se kterými se dá chodit ve vysokém sněhu. Naučili jsme se řídit psí spřežení a soutěžili jsme v družstvu Medvědů ze severního pólu s Tučňáky z jižního pólu. Naše společné závodění dopadlo nerozhodně a všichni jsme si užili spoustu legrace. 

K zimě patří zimní sporty a my jsme se je naučili poznávat i pojmenovat. Protože nám napadl krásný sníh, koulovali jsme se, stavěli sněhuláky i bobovali na kopečku na zahradě naší školky. Na konci ledna už nám snížek roztál a tak jsme putovali z pohádky do pohádky. S Popelkou jsme si vyzkoušeli přebírat hrách, čočku a fazole a vůbec to nebylo jednoduché. V pohádce O červené Karkulce jsme se dozvěděli, proč je dobré poslouchat maminku a také jsme stavěli ve skupinkách perníkovou chaloupku.

 Vaše Včeličky

 

 

Prosinec u Včeliček

Prosinec u Včeliček

Milí rodiče,

rok 2023 bude brzy za námi a my se moc tešíme na Vánoce a Ježíška. Besídka se nám moc povedla, všechny koledy jsme se naučili na jedničku a proto náš Ježíšek druhý den odměnil nadílkou pro naši třídu. Máme spoustu nových hraček se kterými si každý den hrajeme.  Hodně Včeliček onemocnělo, a tak nás ke konci roku bylo opravdu maličko. Navštívili jsme výstavu Betlémů ve šluknovském zámku, prohlédli jsme si Betlém na náměstí.  Každý den ráno, když je ještě tma, se díváme z okna třídy na svítíci vánoční strom a k tomu posloucháme a zpíváme vánoční koledy.

PŘEJEME VÁM VESELÉ VÁNOCE A ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2024

Vaše Včeličky

Listopad u Včeliček

Milí rodiče,

listopad jsme přivítali Dýňovým dopolednem na školní zahradě, kde jsme soutěžili s dětmi z celé naší školky a také jsme hrabali listí a snažili se naši krásnou zahradu uklidit. Společně jsme se byli podívat na Hubertskou jízdu před Lesnickou školou, líbil se nám kočár s koňmi a loveckými psy. Navštívili jsme knihovnu a půjčili si pár krásných knížek, které jsme si prohlédli i přečetli. Z knížek jsme se dozvěděli spoustu věcí o zvířátkách, jak se chystají na zimu a jak my jim můžeme pomáhat.

A začalo Posvícení. Upekli jsme spoustu koláčů z modelíny, vyráběli jsme jitrnice i jelita a také jsme spolu soutěžili. Naučili jsme se písničku i s tanečkem "To je zlaté posvícení". Paní učitelky nám zahráli pohádku "O Koblížkovi", u které jsme se moc nasmáli. Nakonec jsme si užili velkou hostinu s dobrými koláčky a kakaem.

Přijelo za námi divadlo Matýsek s vánočním programem, poslechli jsme si krásné koledy a mohli jsme si s nimi i zazpívat.

Přiipravujeme se pilně na příchod Adventu, zdobíme třídu, chystáme dárečky pro rodiče a těšíme se.

Vaše Včeličky

Říjen u Včeliček

Říjen u Včeliček

Draku, ty jsi vážně drak?

Hudry, hudry je to tak!

A máš zuby dračí?

Mám dva a to mi stačí.

A co těmi zuby jíš?

Princezen mám plnou spíž!

Ach ty lháři, každý to ví, 

že jsi jenom papírový!

 

Milí rodiče,

další měsíc nám utekl jako voda. Na začátku října jsme si společně s dětmi z ostatních oddělení užili Dračí den. My jsme se naučili krásnou básničku a všem dětem jsme předvedli, jak dobře ji umíme. Soutěžili jsme na školní zahradě v mnoha disciplínách a každý jsme vyrobili krásného draka na výstavu. Za naši třídu jsme pak ještě vyrobili draky dva, jednoho vyráběli kluci a jednoho holčičky. Draci se nám moc povedli. 

Poznávali jsme ovoce a zeleninu, povídali jsme si, proč jsou ovoce a zelenina pro nás tak zdravé a proč je máme často jíst. Třídili jsme ovoce a zeleninu, procvičovali jsme pojmy více, méně, stejně a počítali jsme do deseti.

Několikrát jsme na vycházce navštívili zámecký park, kde jsme sbírali kaštany a jiné přírodniny, pozorovali jsme proměny v přírodě, také si zahráli na honěnou, nebo na schovávanou. Na konci října se nám přiblížil svátek Halloween, a tak jsme si vyrobili krásné masky a dali jsme si spoustu práce s jejich zdobením. Samozřejmě jsme nezapomněli halloweensky vyzdobit i třídu.

Vaše Včeličky

 

Září u Včeliček

Září u Včeliček

V září do naší třídy přišli noví kamarádi. Seznámili jsme se spolu navzájem, rozdali si nové značky a poznávali jsme společně celou naši budovu. Navštívili jsme naše kamarády Sluníčka, paní kuchařka nám ukázala kuchyň, kde nám připravuje samé dobroty, víme, kde máme šatny, botníčky, zkrátka všechno, co budeme v novém školním roce potřebovat. 

Vyprávěli jsme si o vlaštovičkách a ptáčcích, kteří nás na zimu opouštějí. Navštívili jsme městskou knihovnu, kde nám paní knihovnice přečetla pohádky o vlaštovkách a mohli jsme si vlaštovičku i poskládat z papíru. Do třídy jsme si vypůjčili dvě knížky, které si čteme před spaním. Byli jsme také na vycházce u paní učitelky Jaburkové. Ukázala nám svoji krásnou zahradu, kdo chtěl, mohl ochutnat výborné maliny. Viděli jsme, jak roste mrkev, celer, rajčátka i papriky. 

Často jsme využívali naši zahradu u školky, protože počasí nám zatím stále přeje.

Vaše Včeličky

 

Červen u Včeliček

Milí rodiče, 

celý červen je za námi a my jsme v červnu měli spoustu zážitků.

Nejdůležitější bylo rozloučit se s budoucími prvňáčky, kteří nás v září opouští a odcházejí do školy. Rozloučení probíhalo na zahradě naší školky. Dopoledne všichni budoucí prvňáčci dostali dárečky na rozloučenou a samozřejmě šerpy, odpoledne jsme si i s rodiči užili spoustu zábavy, soutěží a pochutnali jsme si na dobrotách.

Na zahradě školky probíhalo i rozloučení s naším dědečkem, který nám Včeličkám chodil do školky číst pohádky. Dědeček nepřišel sám, přivedl si  také svoje kamarády a kamarádky z Domova pro seniory a od jedné z babiček jsme my děti dostaly krásné pletené hračky. Na oplátku jsme pro ně namalovali společně veliký obrázek z našeho výletu do Děčína.

Navštívili jsme výstavu zemědelské techniky v Království, odkud jsme si přinesli balónky.  Také jsme prozkoumali rybník v zámeckém parku, kde jsme nabírali vodu do kyblíků a prohlíželi pod lupou, jací živočichové tam žijí. 

Červen je za námi a prázdniny před námi, užívejte krásné měsíce plné sluníčka. Budoucím prvňáčkům přejeme hodně štěstí a ať se jim ve škole moc líbí. 

Vaše Včeličky

Archiv:

Třídy v naší školce