Mateřská škola Šluknov, příspěvková organizace412 386 260

Třída - VČELIČKY

VčeličkyVčeličkyVčeličkyVčeličkyVčeličky

Třída Včeliček je k nalezení na pracovišti MŠ Šluknov – ve Svojsíkově ulici č. p. 355, a to v těsné blízkosti sídla MŠ.

Do třídy lze vstoupit vchodovými dveřmi ze zahrady, kdy procházíte nejprve malou chodbou kolem schodiště do šatny. Z chodby se vstupuje přímo v přízemí do třídy včeliček.

Včeličky mají k dispozici prosvětlenou, prostornou třídu, která je dále propojena s hernou. K těmto prostorám přiléhají další místnosti, jako jsou sociální zázemí, kuchyňka - výdejna. Herna se v průběhu dne mění na místo pro odpočinek a relaxaci dětí.

 

 

 

 

Charakteristika

Heterogenní třída s dětmi ve věku od tří do šesti let

Kapacita

24 dětí

Učitelky

Světlana Mikulášková, Bc. Jitka Nevrlá

Školní vzdělávací program

Český rok – tradice a současnost

Třídní vzdělávací program

Český rok – tradice a současnost

Kontakt

412 386 347

 

 

 

Tagy
Tagy:
Únor u Včeliček

Únor u Včeliček

Milí rodiče,

v únoru jsme si odpočinuli na prázdninách, do školky nás chodilo jen málo a proto jsme se scházeli v dolní budově.

Po prázdninách nás čekala navštěva dvou divadelních představení v Kulturním domě ve Šluknově a obě se nám moc líbila. Užili jsme si karneval

společně se třídou Sluníček a u nás ve třídě pak ještě hostinu, moc nám chutnalo. Soutěžili jsme v maskách a paní učitelky nám zahrály pohádku

" O koblížkovi".

Učili jsme se také společně dny v týdnu a povídali si, jak plyne čas a čím ho měříme.

Vaše Včeličky

 

Milí rodiče, 

leden nám utekl velmi rychle a my jsme si užili spoustu legrace na sněhu a také se naučili spoustu nových věcí.

Viděli jsme pohádku O ztracené rukavičce, kterou nám zahrály paní učitelky a soutěžili jsme o nejdelší šálu. Sluníčka sice vyhrála o jednu délku, ale my jsme zase byli rychlejší v oblékání, takže odměny jsme si zasloužili všichni. 

Už víme, kteří ptáčci odlétají do teplých krajin a kteří zůstávají a jak jim můžeme pomáhat přežít zimu. Zkoumali jsme jak se rozpouští sníh, mění se na vodu a pak zase na led. Ve třídě jsme si postavili iglú, zazpívali si písničku Grónská zem a seznámili se se životem Eskymáků.

Zdraví vás vaše Včeličky

Milí rodiče, 

na začátku prosince jsme vyzdobili celou třídu andělíčky, hvězdičkami a vločkami a na stolečky jsme dali svícínky, abychom správně přivítali kouzelný adventní čas. S Mikulášem, čertíky a andílkem jsme se setkali na Stříbrné louce. Od čertíků jsme dostali čertovský čaj na zahřátí a andílek s Mikulášem nám nadělili dobré bonbónky. Hned následující den nás čekali soutěže a taneční rej v kulturním domě ve Šluknově.

Společně jsme se připravovali na vánoční besídku, ale hodně dětí nám onemocnělo, to byla škoda, protože besídka se nám vydařila. Po besídce jsme se dočkali nadílky od Ježíška. Z dárečků máme velikou radost.

Přejeme vám krásné Vánoce a hodně štěstí do roku 2023 vaše Včeličky

Milí rodiče, 

v listopadu jsme měli společné dýňové dopoledne se všemi kamarády z celé školky, soutěžili jsme na zahradě za sladkou odměnu." O posvícení všechno to voní, tak jako v apatyce", tradici posvícení jsme prožili společně se Sluníčky, upekli jsme si dobroty, viděli jsme pohádku "O perníkové chaloupce", kterou nám zahrály paní učitelky. Barevný podzim pomalu přešel do šedé zimy a my se začínáme těšit na Ježíška.

Vaše Včeličky

 

Říjen u Včeliček

Říjen u Včeliček

Milí rodiče,

v říjnu jsme zkoumali, co všechno roste v lese. Poznávali jsme listnaté a jehličnaté stromy na školní zahradě i v parku.

Seznámili jsme se také s houbami a poznáme muchomůrku i hříbek. Vyrazili jsme na společnou vycházku do lesa a tam jsme si to opravdu užili.

Našli jsme stromovou bránu a po odchodu jsme les zamkli, aby mu nikdo nemohl škodit.

Zamykám, zamykám les, aby sem nikdo nevlez,

ani kočka, ani pes.

Vaše Včeličky

Už je září v kalendáři

Medvídek jde do školky, vzal si nové bačkorky.

Sluníčko se na něj směje, pěkný den mu zrána přeje,

k tomu velkou jedničku a pochvalu v deníčku.

Milí rodiče, září je za námi. Znovu jsme se setkali se starými  kamarády a seznámili se s novými. Malovali jsme, hráli si, navštívili jsme divadelní představení v naší školce. Byli jsme se podívat na zahradu k paní učitelce Jabůrkové a tam jsme viděli, jak roste zelenina i ovoce. Vyprávěli jsme si pohádku O veliké řepě, kterou jsme si pak společně zahráli a namalovali jsme k ní i krasné obrázky. Naučili jsme se nové pohybové hry a spoustu říkanek o bramborách. Vaše Včeličky

 

Milí rodiče, 

v červnu jsme si užili Den dětí. V parku i v mateřské škole jsme na Den dětí soutěžili a dostali za odměnu spoustu dobrot. V tomto měsíci jsme také poznávali děti celého světa, cestovali jsme na lodi k moři, skákali přes opravdový potůček v parku, hráli si na vodníky a rybičky. Rozloučili jsme se s dětmi, které půjdou do školy a nakonec jsme vyrazili na výlet za zvířátky na Valdek.

Vaše Včeličky

Květen u Včeliček

Milí rodiče,

v květnu jsme se těšili na besídku pro maminky na kterou jsme se společně připravovali, dozvěděli jsme se spoustu nového o mravencích, včelkách a motýlech. Užili jsme si zábavu při vycházkách do zámeckého parku nebo na hřiště.

Vaše Včeličky

Milí rodiče, 

v dubnu jsme se těšili na Velikonoce, vybarvili jsme spoustu papírových vajíček a naučili jsme se koledu pro zajíčka. Zúčastnili jsme se se Sluníčky akce "Šluknovský správňák", kde jsme měli možnost vidět doopravdickou sanitku i hasičské auto. Poznáváme zvířátka, která žijí na statku a jsou nám užitečná. Seznamovali jsme se s jejich mláďaty, jak se správně jmenují. Konec dubna byl ve znamení čarodějnic, užili jsme si čarodějnický rej na školní zahradě se všemi dětmi z naší školky.

Vaše Včeličky

Březen u Včeliček

Milí rodiče,

v březnu jsme poznávali naši planetu Zemi a seznamovali se i s naší sluneční soustavou. Také jsme letěli raketou na Měsíc a téma nás velice bavilo. 

Rozloučili jsme se se zimou a doufáme, že už bude teplo a sluníčko, protože to my Včeličky máme rády.

 

Únor u Včeliček

Únor u Včeliček

Milí rodiče, v únoru jsme poznávali vlastnosti vody, roční období. Seznámili jsme se s měsíci v roce prostřednictvím pohádky O dvanácti měsíčkách, prožívali jsme s Maruškou dobrodružství, když hledala v zimě fialky. Učili jsme se dny v týdnu a co děláme celý den. Únor jsme zakončili mosopustní veselicí. Společně se Sluníčky jsme soutěžili, tančili a zpívali.

Vaše Včeličky

Leden u Včeliček

Milí rodiče, 

v lednu jsme se vypravili se třemi králi do Betléma. Byli jsme nakrmit zvířátka v lese a také jsme si procvičili, co si v zimě vezmeme na sebe, aby nám nebyla zima. Zdravíme všechny kamarády ze Včeliček, kteří jsou nemocní doma a přejeme jim brzké uzdravení!

Vaše Včeličky

Milí rodiče,

adventní čas jsme my Všeličky prožily poslechem spousty krásných pohádek. Ozdobily jsme si společně stromeček, vyráběly jsme různé ozdobičky a zdobily jsme přáníčka pro vás, dědečky a babičky. Zpívaly jsme také vánoční koledy a připravovaly třídu na příchod Ježíška, aby se mu u nás líbilo a mohl nám donést nové hračky.

Přejeme všem krásné Vánoce, hlavně zdraví, spokojenost a šťastný Nový rok!

Vaše Včeličky

 

Archiv:

Třídy v naší školce