Mateřská škola Šluknov, příspěvková organizace412 386 260

Třída - VČELIČKY

VčeličkyVčeličkyVčeličkyVčeličkyVčeličky

Třída Včeliček je k nalezení na pracovišti MŠ Šluknov – ve Svojsíkově ulici č. p. 355, a to v těsné blízkosti sídla MŠ.

Do třídy lze vstoupit vchodovými dveřmi ze zahrady, kdy procházíte nejprve malou chodbou kolem schodiště do šatny. Z chodby se vstupuje přímo v přízemí do třídy včeliček.

Včeličky mají k dispozici prosvětlenou, prostornou třídu, která je dále propojena s hernou. K těmto prostorám přiléhají další místnosti, jako jsou sociální zázemí, kuchyňka - výdejna. Herna se v průběhu dne mění na místo pro odpočinek a relaxaci dětí.

 

 

 

 

Charakteristika

Heterogenní třída s dětmi ve věku od tří do šesti let

Kapacita

24 dětí

Učitelky

Asistent pedagoga

Světlana Mikulášková, Bc. Jitka Nevrlá

Petra Haplová

Školní vzdělávací program

Český rok – tradice a současnost

Třídní vzdělávací program

Český rok – tradice a současnost

Kontakt

412 386 347

 

 

 

Tagy
Tagy:
Říjen u Včeliček

Říjen u Včeliček

Draku, ty jsi vážně drak?

Hudry, hudry je to tak!

A máš zuby dračí?

Mám dva a to mi stačí.

A co těmi zuby jíš?

Princezen mám plnou spíž!

Ach ty lháři, každý to ví, 

že jsi jenom papírový!

 

Milí rodiče,

další měsíc nám utekl jako voda. Na začátku října jsme si společně s dětmi z ostatních oddělení užili Dračí den. My jsme se naučili krásnou básničku a všem dětem jsme předvedli, jak dobře ji umíme. Soutěžili jsme na školní zahradě v mnoha disciplínách a každý jsme vyrobili krásného draka na výstavu. Za naši třídu jsme pak ještě vyrobili draky dva, jednoho vyráběli kluci a jednoho holčičky. Draci se nám moc povedli. 

Poznávali jsme ovoce a zeleninu, povídali jsme si, proč jsou ovoce a zelenina pro nás tak zdravé a proč je máme často jíst. Třídili jsme ovoce a zeleninu, procvičovali jsme pojmy více, méně, stejně a počítali jsme do deseti.

Několikrát jsme na vycházce navštívili zámecký park, kde jsme sbírali kaštany a jiné přírodniny, pozorovali jsme proměny v přírodě, také si zahráli na honěnou, nebo na schovávanou. Na konci října se nám přiblížil svátek Halloween, a tak jsme si vyrobili krásné masky a dali jsme si spoustu práce s jejich zdobením. Samozřejmě jsme nezapomněli halloweensky vyzdobit i třídu.

Vaše Včeličky

 

Září u Včeliček

Září u Včeliček

V září do naší třídy přišli noví kamarádi. Seznámili jsme se spolu navzájem, rozdali si nové značky a poznávali jsme společně celou naši budovu. Navštívili jsme naše kamarády Sluníčka, paní kuchařka nám ukázala kuchyň, kde nám připravuje samé dobroty, víme, kde máme šatny, botníčky, zkrátka všechno, co budeme v novém školním roce potřebovat. 

Vyprávěli jsme si o vlaštovičkách a ptáčcích, kteří nás na zimu opouštějí. Navštívili jsme městskou knihovnu, kde nám paní knihovnice přečetla pohádky o vlaštovkách a mohli jsme si vlaštovičku i poskládat z papíru. Do třídy jsme si vypůjčili dvě knížky, které si čteme před spaním. Byli jsme také na vycházce u paní učitelky Jaburkové. Ukázala nám svoji krásnou zahradu, kdo chtěl, mohl ochutnat výborné maliny. Viděli jsme, jak roste mrkev, celer, rajčátka i papriky. 

Často jsme využívali naši zahradu u školky, protože počasí nám zatím stále přeje.

Vaše Včeličky

 

Červen u Včeliček

Milí rodiče, 

celý červen je za námi a my jsme v červnu měli spoustu zážitků.

Nejdůležitější bylo rozloučit se s budoucími prvňáčky, kteří nás v září opouští a odcházejí do školy. Rozloučení probíhalo na zahradě naší školky. Dopoledne všichni budoucí prvňáčci dostali dárečky na rozloučenou a samozřejmě šerpy, odpoledne jsme si i s rodiči užili spoustu zábavy, soutěží a pochutnali jsme si na dobrotách.

Na zahradě školky probíhalo i rozloučení s naším dědečkem, který nám Včeličkám chodil do školky číst pohádky. Dědeček nepřišel sám, přivedl si  také svoje kamarády a kamarádky z Domova pro seniory a od jedné z babiček jsme my děti dostaly krásné pletené hračky. Na oplátku jsme pro ně namalovali společně veliký obrázek z našeho výletu do Děčína.

Navštívili jsme výstavu zemědelské techniky v Království, odkud jsme si přinesli balónky.  Také jsme prozkoumali rybník v zámeckém parku, kde jsme nabírali vodu do kyblíků a prohlíželi pod lupou, jací živočichové tam žijí. 

Červen je za námi a prázdniny před námi, užívejte krásné měsíce plné sluníčka. Budoucím prvňáčkům přejeme hodně štěstí a ať se jim ve škole moc líbí. 

Vaše Včeličky

Archiv:

Třídy v naší školce