Mateřská škola Šluknov, příspěvková organizace412 386 260

Březen u Včeliček

Milí rodiče, 

další měsíc plný zážitků je za námi. V březnu jsme si zaletěli s kamarády ze Sluníček na Měsíc velkou raketou. Chodili jsme po Měsíci jako kosmonauti měsíční chůzí a potkali jsme mimozemštana, který nás naučil mimozemský pozdrav.

Povídali jsme si o tom, kým chceme být až vyrosteme a namalovali jsme rodičům na nástěnku krásné obrázky povolání. V rámci týdne věnovaného povoláním nás navštívil záchranář. Vyzkoušeli jsme si zavolat záchranku telefonem, naučili jsme se správné číslo a postup, jak se to dělá. Zachraňovali jsme zraněného kamaráda a prohlídli jsme si sanitku.

Vyrobili jsme si za naši třídu dvě krásné Moreny, které jsme zapálili a pak utopili v rybníku, aby se nám zima už nevrátila a mohlo přijít jaro. U rybníka jsme si vyrobili letéčko, zahráli jsme si kuličky, skákali jsme přes švihadlo a gumu.

Měli jsme velikou radost z návštěvy malých kačátek, které nám přinesl do třídy ukázat pan Tonar. Dozvěděli jsme se, co kačátka jedí a co potřebují k životu. Mohli jsme si je i pohladit a pochovat. S ostatními rodiči jsme měli možnost odpoledne tvořit krásné košíčky a zajíčka na Velikonoce.

Těsně před Velikonocemi nás ve školce navštívil velikonoční zajíček a nechal nám na školní zahradě vajíčka, která jsme si museli najít. Všechny Včeličky byly úspěšné a svoje vajíčko s malou odměnou si našly.

Vaše Včeličky

Třídy v naší školce