Mateřská škola Šluknov, příspěvková organizace412 386 260

Třída - KOŤÁTKA

KoťátkaKoťátkaKoťátkaKoťátkaKoťátka

Třídu Koťátek najdete v budově odloučeného pracoviště MŠ Šluknov – v Žižkově ulici č. p.1032, a to v těsné blízkosti místního sídliště.

Objekt byl postaven na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let minulého století a později byl opakovaně opravován, rekonstruován a modernizován.

Třída Koťátek se nachází v nejvzdálenějším bodě budovy od hlavního vchodu, tedy za třídami Včeliček a Hvězdiček. Koťátka se proto již po ránu pěkně proběhnou.

Jejich třída je propojena s prosluněnou hernou, dále se sociálním zázemím a ložnicí. Sousedí i s kuchyňkou a šatnou dětí.

Z vnitřních prostor herny mají děti možnost vstoupit francouzskými dveřmi do prostou nedávno zrekonstruované školní zahrady.

 

 

 

Charakteristika

Heterogenní třída s dětmi ve věku od tří do šesti let 

Kapacita

24 dětí

Učitelky

Asistent pedagoga:

Bc. Ivana Ilková, Ivana Benešová

Veronika Jelínková

Školní vzdělávací program

Český rok – tradice a současnost

Třídní vzdělávací program

Český rok – tradice a současnost

Kontakt

412 386 214

Asistent pedagoga

 

 

Tagy
Tagy:
 Září u Koťátek

Září u Koťátek

Prázdniny skončily a my jsme se sešli s novými i "starými" kamarády opět u Koťátek. 

Naučili jsme se poznávat svoji značku, nebo si ji připomněli a pamatovat si jména kamarádů. Prošli jsme celou školku - velkou kuchyni, prádelnu, dílnu pana školníka i třídy Hvězdiček a Žabiček.

Seznámili jsme se s pravidly naší třídy, které se budeme učit dodržovat a připomínat si je, protože jsme všichni kamarádi.

Umíme pojmenovat ovoce a víme, že má hodně vitamínů. Jablíčka, hrušky, švestky jsme vystřihovali a lepili na papírové stromy. "Česali" jsme je vylézáním na žebřiny - jako na stromy a poznávali podle chuti. 

Nejvíce práce nám dala příprava štrůdlu. Strouhali jsme jablíčka na struhadle, pokládali na těsto, cukrovali a balili. Ve velké kuchyni nám ho paní kuchařka upekla v troubě - jeho vůni jsme cítili po celé školce. Moc nám chutnal a měli jsme radost, když jsme si nesli domů pro rodiče. 

                                                                                                                                                     Koťátka

Archiv:

Třídy v naší školce