Mateřská škola Šluknov, příspěvková organizace412 386 260

Tagy
Tagy:
LOUTKOVÉ DIVADLO V KD ŠLUKNOV

LOUTKOVÉ DIVADLO V KD ŠLUKNOV

Milí rodiče!

V neděli dne 4. 12. 2022 v 15 hodin máte možnost zajít se svými dětmi na představení LOUTKOVÉHO DIVADLA ROLNIČKA. Vstupné 10,-.

Na programu KD Šluknov je pohádka O ZLOBIVÉ MAŘENCE.

Informace k divadelnímu představení najdete také na plakátech přímo v MŠ Šluknov, zde v příloze PDF nebo zde: https://www.mestosluknov.cz/cz/zivot-ve-sluknove-kultura-a-volny-cas-volnocasove-aktivity.html?id_clanky=13437#:~:text=Loutkov%C3%A9%20divadlo%20a%20soubor%20Rolni%C4%8Dka%20Jednou%20z%20dlouholet%C3%BDch%2C,divadlo.%20To%20zde%20funguje%20ji%C5%BE%20od%20roku%201947.

Přejeme Vám prima druhou adventní neděli a báječný kulturní zážitek!

 

 

Fotografování

Fotografování

Vážení rodiče!

V tomto týdnu proběhlo fotografování Vašich dětí. Nyní dochází ke zpracování fotografií a k tisku. O dodání hotových sad Vás budeme informovat přímo ve třídě Vašeho dítěte. Je na Vás, zda si sadu odkoupíte (celou/ poloviční), nebo neodkoupíte. Pokud si fotografie neodkoupíte, budou následně skartovány.

Děkujeme za spolupráci!

AKTUALIZACE 29. 11. 2022:

Milí rodiče!

Fotografie dorazily do MŠ, lze se zastavit u paní učitelky na třídě a fotografie si prohlédnout/ vyzvednout.

Hezký den!

ZVÝŠENÍ CEN STRAVNÉHO

ZVÝŠENÍ CEN STRAVNÉHO

Vážení rodiče!

Od ledna 2023 dojde k navýšení cen stravného. 

1. zálohovou platbu je třeba změnit již do konce prosince 2022, a to podle docházky dítěte a jeho pobytu v MŠ:

 

* za celodenní školní stravování, vč. pitného režimu na 950,- Kč;

* nebo za polodenní školní stravování, vč. pitného režimu na 720,- Kč;

* nebo za ranní přesnídávku, vč. pitného režimu na 230,- Kč.

Informace k provozu MŠ ve školním roce 2022-2023 - VÁNOCE 2022

Informace k provozu MŠ ve školním roce 2022-2023 - VÁNOCE 2022

Vážení rodiče!

V období od 22. 12. do 30. 12. 2022 bude provoz mateřské školy přerušen. MŠ bude uzavřena z organizačních a provozních důvodů.

Naposledy v roce 2022 se uvidíme 21. 12. a pak se na Vás budeme těšit v pondělí 2. ledna 2023.

Krásné svátky!

 

DODATEK KE ŠKOLNÍMU ŘÁDU MŠ ŠLUKNOV

DODATEK KE ŠKOLNÍMU ŘÁDU MŠ ŠLUKNOV

Milí rodiče!

Tímto Vás informujeme o změně, ke které došlo ve školním řádu. Dodatkem ke školnímu řádu MŠ Šluknov jsme upřesnili termín konání ověření – týká se jen dětí v individuálním vzdělávání (domácím vzdělávání).

Tento termín je stanoven vždy na 1. pondělí v měsíci listopadu v daném kalendářním roce.

Prosíme o přečtení dodatku - zde, příp. ve třídě Vašeho dítěte u p. učitelky.

Pzn.: Informace se přímo dotýká pouze dětí v předškolním vzdělávání individuální formou - formou "domácího vzdělávání".

V MŠ máme hlášen výskyt svrabu

V MŠ máme hlášen výskyt svrabu

Vážení rodiče!

Informujeme Vás, že nám byl maminkou nahlášen výskyt svrabu u jednoho dítka (z MŠ na sídlišti). Dítko není přítomno v MŠ, přesto vám tuto informaci předáváme, abyste věnovali zvýšenou pozornost případnému výskytu vyrážky a jiným projevům tohoto onemocnění.

 

ÚPLATA ZA MŠ A STRAVNÉ OD 1. 9. 2022

Vážení rodiče!

 

ÚPLATA ZA MATEŘSKOU ŠKOU - každý měsíc od 1. 9. 2022 - 450,- 

DŮLEŽITÉ!!! Rodiče předškoláků prosíme, ZRUŠTE TRVALÝ PŘÍKAZ. Předškolní děti úplatu za MŠ nehradí!!!

STRAVNÉ - každý měsíc zálohově za celý den (předem) - 850,-........od 1/2023 pak 950,-

 

 

Telefon pro bližší informace: 412 386 260 - p. Šanderová, Korečková, Králová

Záznam ze schůzky rodičů

Dne 30. 08. 2022 proběhlo setkání s rodiči dětí zapsaných do naší mateřské školy.

 

K životu na zámku mám jednu poznámku...

K životu na zámku mám jednu poznámku...

Dne 25. 08. 2022 navštívily děti MŠ Šluknov zámeckou hernu v prostorách místního zámku, kde se setkaly s obřími deskovými hrami a navíc navštívily výstavu s krásným slaďoučkým názvem "Historie mlsání".

Děti zažily spoustu zábavy, legrace a navíc se něčemu přiučily. 

 

Rozloučení s předškoláky

Rozloučení s předškoláky

Dne 27. 06. 2022 proběhlo slavnostní rozloučení s předškoláky, a to za hojné účasti rodičů, babiček, dědečků, ale i zástupců zřizovatele Mateřské školy ve Šluknově.

Po úvodních slovech vedení školy a radních se paní učitelky ujaly slavnostního pasování předškoláků na školáky spojeným s šerpováním a předáváním dárečků.

 

SE SOKOLEM DO ŽIVOTA

SE SOKOLEM DO ŽIVOTA

Mateřská škola Šluknov byla ve školním roce zapojena do projektu "Se sokolem do života", kterého se kromě třídy Žabiček a Srdíček účastnily všechny děti MŠ.

Atletická olympiáda 2022

Atletická olympiáda 2022

Mateřská škola vyslala svá želízka na ATLETICKOU OLYMPIÁDU 2022 na městský stadion v Rumburku, kterou pořádal SVAZEK OBCÍ SEVER dne 24. 06. 2022. Velkolepě pojaté sportovní klání bylo organizováno pro školy z výběžku a rozděleno do několika kategorií podle věku dětí. Ti nejmladší, tedy naši předškolní, se účastnili dětské atletiky (trojskok, skok z místa, hod na cíl, hod do dálky, opičí dráha...). 

 

OSLAVA DNE DĚTÍ V ZÁMECKÉM PARKU VE ŠLUKNOVĚ

OSLAVA DNE DĚTÍ V ZÁMECKÉM PARKU VE ŠLUKNOVĚ

V úterý 31. 05. 2022 se všechny děti naší mateřinky zúčastnily akce pořádané městem Šluknov spolu se Základní školou J. Vohradského a MŠ Šluknov. Akce byla realizována ke dni oslav Mezinárodního dne dětí. 

 

Úplata za MŠ pro školní rok 2022-2023

Vážení rodiče!

Pro školní rok 2022-2023 je nově stanovena měsíční výše úplaty za předškolní vzdělávání na 450,- Kč. S předstihem Vás informujeme o změně, která bude platná až od září 2022.

Žádáme Vás, coby rodiče:

  • dětí 2-5letých o změnu/ zavedení výše trvalého příkazu od 9/2022 ze 400 Kč na 450 Kč. 
  • dětí v předškolním věku  6-7letých (věku dosáhnou ve šk. r. 2022-2023, tj. mají v totmto šk. roce povinné předškolní vzdělávání) o zrušení trvalého příkazu - v posledním roce před vstupem do ZŠ je předškolní vzdělávání bezplatné. 

Děkujeme za spolupráci!

 

Děti a události na Ukrajině

Děti a události na Ukrajině

Vážení rodiče!

Válečný konflikt na Ukrajině se dotýká každého z nás. Každý z nás vstřebává infomace z médií, nějakým způsobem to vnímá, nějakým způsobem se s tím vyrovnává, nějak reaguje, poskytuje pomoc... 

Z dopisu ministra školství cituji:

"...agresivní napadení Ukrajiny ruskou armádou nenechalo chladným prakticky žádného občana České republiky a je jasné, že tento neomluvitelný akt agrese ovlivní více či méně život každého z nás. Válka přináší zlo, mrtvé, zraněné, škody na duších i majetku, a to ruku v ruce s nenávistí, nepřátelstvím a destrukcí mezilidských vztahů. Válečné události se bohužel, jak ukazují historické zkušenosti, nevyhýbají ani školám. Veřejné mínění, podpora jedné či druhé strany, informační a mediální válka, těžko ověřitelná pravda a dělení společnosti na „my a oni“ může zasáhnout mínění a názory jak dospělých, tak i dětí..."

Je nadmíru jasné, že ačkoliv se všichni snažíme, jak jen to jde, ... informace se tu a tam dostávají i k dětem. Co se pak odehrává v jejich hlavičkách?  Jaké projevy nás mohou varovat? Jak reagovat na případné projevy jejich obav a strachů? Jak reagovat na jejich dotazy?

Odpovědi na otázky tohoto typu lze nalézt např. zde:

https://www.centrumlocika.cz/novinky/jak-mluvit-s-detmi-o-valce

nebo zde:

Jak s žáky mluvit o válce na Ukrajině? První pomoc od Jasona Buckleyho, lektora Filozofie pro děti - Člověk v tísni (clovekvtisni.cz) 

atd...

Nebojte se ptát, hledat pomoc. Prosím, komunikujte i s námi a sdělujte nám, pokud zaznamenáte obavy a strachy Vašeho dítka. Je naším společným zájmem toto zvládnout!

S přáním lepších dní

Jana Korečková

 

LOGOPEDIE

LOGOPEDIE

Vážení rodiče!

Připravili jsme pro Vás soubor informací s názvem LOGOPEDIE - Malá příručka pro rodiče - viz příloha PDF u tohoto článku.

 

ZÁPIS DO ZŠ

ZÁPIS DO ZŠ

Vážení rodiče!

V příloze tohoto článku najdete dokument PDF s názvem ZÁPIS DO ZŠ - Malá příručka pro rodiče. Příručku jsme zpracovali pro rodiče dětí, kteří se letos chystají k zápisu do základní školy.

Kdy do školky ano a kdy ne?

Nevíte si rady? Nechce se Vám studovat celý školní řád? Pak je tu pro Vás malý obrazový pomocník — viz příloha v PDF.

CO JSI MĚL DNES K OBĚDU?

CO JSI MĚL DNES K OBĚDU?

Kdo z nás se někdy nezeptal svého dítka: "Co jsi dnes měl(a) ve školce k obědu?" Asi každý, že? ;-) A kdopak z Vás se dočkal uspokojivé odpovědi? Někdo možná ano, někdo možná ne. Moje dcera byla na slovo skoupá. Vlastně jsem musela spoléhat jen na jídelníček vyvěšený v šatně. Pro Vás jsme však na našich stránkách v záložce jídelna (zcela dole) k jídelníčku vložili několik málo fotografií, abyste mohli alespoň nahlédnout, co je v naší mateřince pro vaše děti připravováno. Nejsou to vždy obrázky jako z Alcronu, ale když je čas, tak se naše paní kuchařky také "vyřádí". Fotografie budeme průběžně obměňovat. Třeba Vás budou inspirovat k přípravě svačinky či večeře...

Hezké dny plné slunce a prima nálady!

(jk)

POHODOVÁ RODINA

Vážení rodiče!

Speciálně pedagogická a rodinná poradna nabízí webináře pro rodiče, kteří se zajímají o přípravu svého dítěte coby předškoláka nebo potřebují poradit s  tím, jak stimulovat vrozený potenciál k učení, případně si neví rady třeba s tím, jak pracovat s dítětem s vývojovou poruchou apod. V příloze najdete listopadové termíny na webináře, na které se můžete sami přihlásit a sledovat je z pohodlí svého domova. Zde je odkaz na stránky poradny: https://pohodovarodina.cz/webinare/.

Pro rodiče předškoláků připravujeme setkání s odborníky a pracovníky poradenských zařízení úzce spolupracujících přímo s naší MŠ. O termínu konání Vás budeme včas informovat.

Přejeme Vám příjemný podzim!

(jk)

 

Markétina dopravní výchova

Markétina dopravní výchova

Mateřská škola Šluknov, příspěvková organizace, se připojila k projektu Markétina dopravní výchova. Jedná se o projekt organizace Bezpečně na silnicích o.p.s., působící pod značkou Tým silniční bezpečnosti. Cílem projektu je implementace dopravní výchovy do výuky, zvýšení zájmu o dopravní výchovy mezi pedagogy a vznik nového didaktického materiálu pro výuku dopravní výchovy v mateřských školách. Společně s dalšími projekty Týmu silniční bezpečnosti je naší snahou se podílet na snižování dopravních nehod.

Mateřská škola se tohoto projektu účastní od školního roku 2021-2022. Díky zapojení do tohoto projektu škola získává nejen materiály pro výuku dopravní výchovy pro žáky zdarma, ale je dále nabídnuta konzultace škole a možnost přímé komunikace s Metodikem dopravní výchovy Týmu silniční bezpečnosti.

 

NAJDE SE INSTALATÉR?

NAJDE SE INSTALATÉR?

MŠ hledá pro spolupráci na jednorázových drobnějších pracech (výměna ventilů, zřízení odkaliště) instalatéra/ instalatéry. Realizace prací nejlépe v roce 2022. Podrobnosti k požadovaným pracem (včetně prohlídky) Vám rádi osvětlíme osobně, e-mailem nebo telefonicky. Máte-li o práci zájem, kontaktujte ředitelku školy nejpozději do 10. 12. 2022. Předem si prosím domluvte schůzku na tel. +420 739 424 608.

Těšíme se na Vaše nabídky ke spolupráci!

 

PERSONÁLNÍ SLOŽENÍ V MŠ ŠLUKNOV

MŠ Šluknov hledá do svého kolektivu krátkodobý zástup p. učitelky na částečný úvazek.

Požadujeme:

- ukončené vzdělání pro učitelku MŠ

- min. 6letou praxi (práce s dětmi předškolního věku)

- hudební vzdělání - hra na klavír podmínkou

- kurz logopedie výhodou

- vstřícný vztah k dětem

- komunikativnost 

ŠABLONY III pro Mateřskou školu Šluknov

Mateřská škola Šluknov je zapojena do projektu ŠABLONY III PRO MATEŘSKOU ŠKOLU ŠLUKNOV, a to pod. reg. č. CZ.02.3.X/0.0/0.0/20_080/0021522, který je spolufinancovaný Evropskou unií.

Hlavním cílem projektu je podpora činnosti MŠ formou zjednodušeného vykazování v aktivitách zaměřených na osobnostně profesní rozvoj pedagogů a zvyšování kvality vzdělávání v MŠ ve spolupráci s odborníky z praxe a zajištění posily personální - školní asistent.

PODĚKOVÁNÍ SPONZORŮM NAŠÍ MATEŘINKY

Vážení!

Naše MŠ hospodaří s rozpočtem od zřizovatele města Šluknov. Zajišťuje celkový chod organizace, zejm. v oblasti provozu budov, zahrad, ale i v jiných oblastech.

Je však velmi milé a potěšující, že v našem blízkém okolí máme i řadu vás, kteří nás dál podporujete. Vzpomenete tu drobným sponzorským darem, jindy nabídkou spolupráce (např. možnosti návštěvy Vašeho hospodářství, zahrádky, statku apod.) I milá návštěva naší MŠ nás potěší. Mezi největší podporovatele tradičně patří šluknovská firma PLASTON CR, s. r. o., ale např. i vzdálenější METALURGIE Rumburk s. r. o.

Děkujeme. Moc si Vaší podpory vážíme. A věřte, že Váš dar nesčetněkrát vykouzlí úsměv na rtech dětí naší mateřinky. A o spokojený a bezstrostný život těchto dětí jde nám všem. Díky Vám za každou podporu minulou a případně i budoucí!

MŠ Šluknov

 

Archiv: