Mateřská škola Šluknov, příspěvková organizace412 386 260

Tagy
Tagy:

Pracovní pozice - UKLÍZEČ/ UKLÍZEČKA - MÍSTO JE JIŽ OBSAZENO

Aktuálně se v naší mateřské škole uvolnilo jedno pracovní místo paní uklízečky/ pana uklízeče. Nabízíme poloviční úvazek (4 h denně) s nástupem od 01. 02. 2022.

Máte-li o tuto pozici zájem, kontaktujte ředitelku školy Mgr. Janu Korečkovou na tel. č. 739 424 608, případně pište na reditelka@skolka-sluknov.cz.

Další informace ohledně rozvrhu pracovní doby, finančního ohodnocení apod. Vám rádi sdělíme osobně v naší MŠ. Žádná další pracovní pozice v naší MŠ volná není. 

AKTUALIZACE ČLÁNKU 19. 01. 2022 12:55 h.:

Děkujeme za projevený zájem všem uchazečům, telefonicky nebo e-mailem se s Vámi právě spojujeme. Místo je již obsazeno. Aktuálně v MŠ nemáme žádnou volnou pozici.

(mš) 

NEŠTOVICE

Vážení rodiče!

Věnujte prosím zvýšenou pozornost kontrole příp. kožním projevům Vašeho dítěte.

Právě jsme byli informováni o výskytu planých neštovic u jednoho dítěte naší MŠ (aktuálně v MŠ ve Svojsíkově ulici).

Více informací např. zde: https://www.drmax.cz/clanky/plane-nestovice-priznaky-a-lecba

(jk)

 

Upozornění pro rodiče - svrab

Vážení rodiče!

Upozorňujeme Vás na výskyt svrabu ve Šluknově.

Prosíme o zvýšenou kontrolu Vašich dětí. V případě projevu příznaků se prosím obraťte na svého ošetřujícího lékaře a informujte naši mateřskou školu.

Pokud by dítě se svrabem navštívilo MŠ, je třeba okamžitě provést veškerá hygienická opatření, včetně praní prádla min. na 60°C apod. Předem Vám děkujeme za spolupráci!

O svrabu, jeho výskytu a léčbě najdete základní informace např. zde:

https://euc.cz/clanky-a-novinky/clanky/svrab-prenos-lecba-a-prevence/

nebo zde:  https://www.wikiskripta.eu/w/Svrab.

Obrázky:https://www.google.com/search?q=svrab&sxsrf=AOaemvL7noJ7KWEH-8G4_-hEtMjcOkACyg:1642005974659&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjrgtr21Kz1AhVJMewKHfD6BJEQ_AUoAXoECAEQAw&biw=1536&bih=754&dpr=1.25

Více informací pak získáte u Vašeho lékaře.

 

(jk)

Zpráva 3 - KOŤÁTKA - informace k distančnímu vzdělávání

Vážení rodiče dětí ze třídy KOŤAT!

Pokud máte doma dítě-předškoláka v karanténě a je zdravé, pak máte povinnost mu zajistit předškolní vzdělávání distanční formou. Podrobné informace najdete v sekci "DISTANČNÍ VÝUKA". Již nyní tam máte uloženy podklady pro aktivity Vašich dětí na dny 6.-7. 1. 2022. Prosím, navštivte tuto záložku https://www.skolka-sluknov.cz/cz/dokumenty-distancni-vzdelavani.html?id_clanky=11904

Děkujeme!

(ii, ib) 

 

Zpráva 2 - KOŤÁTKA

Vážení rodiče dětí ze třídy KOŤÁTEK!

Pokud se Vás, resp. Vašich dětí, tákají karanténní opatření, kdy Vaše dítě přišlo dnech 03.-04. 1. 2022 do styku s pozitivně testovanou osobou, pak očekávejte, že Vám v následujících hodinách/ dnech dorazí "samotrasovací SMS zpráva", sami si vyplníte žádanku na test. KHS žádanky nevystavuje!

Níže vám předávám zprávu z dnešního rána (6. 1. 2022), která dorazila z KHS:

Děti a zaměstnanci tř. Koťátka, kteří byli ve školce 3. a 4. 1. 2022, a kteří přišli do rizikového kontaktu s pozitivně testovanou osobou, jsou povinni podrobit se karanténě ve smyslu § 2 odst. 7 písm. a) zákona, zdržovat se pouze v místě svého pobytu a omezit styk s ostatními osobami od tohoto vyhlášení, tj. 06. 01. 2022.

Předpokládané ukončení karantény je možné stanovit za předpokladu splnění všech karanténních opatření a provedení ohniskové dezinfekce ve škole:

- nejdříve však 11.01. 2022, tj. pokud podstoupí v rozmezí 5. až 7. dne od posledního kontaktu s pozitivně testovanou osobou RT-PCR test na přítomnost viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem (nástup do MŠ možný od 12. 01. 2022),

- nebo až po 14 dnech, tj. 18. 01. 2022 vč. bez absolvování RT-PCR testu na přítomnost viru SARS – CoV-2 (nástup do MŠ možný 19. 01. 2022).

Karanténu lze ukončit s NEG testem, NE dříve jak po 7. dni. Doba karanténních opatření se může prodloužit v souvislosti s dalšími pozitivně testovanými osobami. Bylo přihlédnuto k poslednímu rizikovému kontaktu ze dne 04.01. 2022/den nultý/. Karanténu lze ukončit s NEG testem, NE dříve jak po 7 dnech.

Karanténní opatření se netýká osob s plně ukončeným očkováním, osob, které prodělaly laboratorně potvrzené onemocnění COVID-19 v uplynulých 180 dnech a tyto osoby nejeví žádné příznaky onemocnění COVID-19.

 

 

Aktualizace dne 07. 01. 2022:

Rozhodnutí KHS

MŠ dnes obdržela rozhodnutí KHS o karanténních opatřeních... V případě zájmu lze u ředitelky školy do tohoto rozhodnutí nahlédnout - platí pro rodiče dětí, zaměstnance MŠ, kterých se karanténa přímo týká a popříp. jejich praktické lékaře, pediatry.

Potvrzení o ošetřování dítěte

V MŠ Vám na tel. č. +420 412 386 260, po-pá 8:00-13:00 h., paní účetní poradí, jak získat a vyplnit tento formulář, aby Vám následně OSSZ proplatila ošetřovné. (Legislativa se stále mění a podle posledních informací již MŠ toto potvrzení zase nevystavuje, jak jsem Vás informovala dne 5. 1. 2022.)

Zpráva 1 - KOŤÁTKA

Vážení rodiče!

Máme tu nový rok a nezačal nám tak, jak bychom si sami představovali.

Máme aktuálně zprávu o jedné pozitivně testované osobě, která přišla do styku s Vaším dítětem u nás v mateřské škole, a to ve třídě KOŤÁTEK.

Ihned jsme kontaktovali Krajskou hygienickou stanici (KHS), bude se zřejmě postupovat jako v případech výskytu u nás v MŠ v měsících listopadu a prosinci 2021, tj. v předchozích případech výskytu se postupovalo tak, že:

    • děti zůstaly v karanténě IHNED a následující dny byli kontaktováni jejich rodiče z KHS (formou samotrasovací SMS);
    • všichni neočkovaní (i učitelé) zůstali ihned doma a vyčkali na informace z KHS (SMS);  
    • očkovaní nebo ti, co prodělali covid+ v předchozích 180 dnech a doložili to, mohli do MŠ;
    • děti a jiné osoby, které do přímého kontaktu s "pozitivní osobou" nepřišly, mohly nadále navštěvovat MŠ;
    • KHS informovala o dalším postupu, o délce karantény, o testování PCR testem apod..

Předškolní děti, které přišly do styku s pozitivně testovanou osobou a bude jim ze strany KHS nařízena karanténa a zároveň jsou relativně zdravé – jsou povinny plnit předškolní vzdělávání distančně. (Pokud je však dítě nemocné, pak tato povinnost odpadá!) Informace a materiály k distančnímu vzdělávání vám umístíme do konce tohoto týdne na webové stránky školy do sekce „DISTANČNÍ VÝUKA“ a zároveň Vás budeme telefonicky kontaktovat a informovat o další spolupráci.

V MŠ vystavíme na Vaši žádost „Potvrzení o ošetřování dítěte z důvodu uzavření“ části/ třídy MŠ a OSSZ pak proplatí ošetřovné. (Pro vystavení potvrzení lze kontaktovat p. účetní každý všední den na telefonu +420 412 386 260 v čase od 8:00 do 13:00 hodin, a to nejlépe v poslední den karantény. Negativní test po 7. dni ukončuje i možnost čerpání ošetřovného. Dítě může jít do MŠ.)

Bližší informace Vám obratem sdělíme až po doručení rozhodnutí KHS. (Obvykle je mateřské škole zasláno během 1-2 dnů.)

Je nám této situace líto, zejména pak nemocných. Velmi si vážíme vás všech spolupracujících a zodpovědných rodičů. Stejně jako vy doufáme, že tato náročná doba už bude brzy pomine a budeme se radovat z běžného, normálního života.

Opatrujte se!

 

Za MŠ

Mgr. Jana Korečková, ředitelka

 

 

 

VÁNOČNÍ PŘÁNÍ

VÁNOČNÍ PŘÁNÍ

Vážení rodiče, milé děti!

 

Dvééře naší školky se dnes na několik dní zcela uzavřou.

 

Vás čekají krásné dny! Doufejme, že slunné a zasypané sněhem. Již brzy se v našich domovech rozhostí kouzlo Vánoc. A možná přijde i Ježíšek.

Přejeme vám pohodové Vánoce plné radosti a veselých okamžiků, k tomu ať se vám splní vše po čem toužíte!

Do nového roku hlavně pevné zdraví!

 

Za všechny zaměstnance MŠ Šluknov

Jana Korečková, ředitelka

 

POTVRZENÍ K DANÍM ZA ROK 2021

Potvrzení za úhradu úplaty za předškolní vzdělávání Vašeho dítěte budeme vydávat v termínu

od 1. 2. 2022 do 15. 2. 2022.

(Před datem 1. 2. 2022 nebudou tato potvrzení vystavována.)

Potvrzení Vám připravíme

k vyzvednutí ve třídě Vašeho dítěte.

 

 

 

Děkujeme za spolupráci!

Kdy do školky ano a kdy ne?

Nevíte si rady? Nechce se Vám studovat celý školní řád? Pak je tu pro Vás malý obrazový pomocník — viz příloha v PDF.

ZMĚNY V TESTOVÁNÍ DĚTÍ MŠ OD 10. 5. 2021

 

Změna v testování od 10. 5. 2021

Od pondělí 10. 5. 2021 se již děti v MŠ netestují!

 

 

AKTUALIZACE DOKUMENTŮ MŠ ŠLUKNOV

Vážení rodiče!

Na našich webových stránkách (v sekci "DOKUMENTY" - https://www.skolka-sluknov.cz/cz/dokumenty-skolni-vzdelavaci-program.html a https://www.skolka-sluknov.cz/cz/dokumenty-skolni-rad.html) najdete aktualizované směrnice (Školní řád a Školní vzdělávací program MŠ). Prosíme o prostudování, případně o připomínkování. Tyto směrnice a dodatky, najdete také na informačních nástěnkách při vstupech do všech budov MŠ.

Děkujeme!

PRÁZNINOVÝ PROVOZ MATEŘSKÉ ŠKOLY

Provoz mateřské školy pro předškolní děti bude v měsících červenec a srpen 2022 zajištěn následovně:

- červenec 2022 - omezený provoz  zajišťuje MŠ v Žižkově ulici č. p. 1032, Šluknov, v denním režimu 6:00-16:00 hodin

- srpen 2021 - omezený provoz MŠ zajišťuje MŠ ve Svojsíkově ulici č. p. 352, Šluknov, v denním režimu 6:00-16:00 hodin

Všechny děti jsou automaticky na oba měsíce odhlášeny. Případný zájem o přihlášení dítěte do MŠ je nutné předem (alespoň předběžně) hlásit do 04. 06. 2022 paním učitelkám ve třídě. Ty zajistí přihlášení a zaevidování předškoláka k docházce podle Vámi určených termínů. Kapacita tříd je omezena!

ZMĚNA VÝŠE PLATEB V MŠ

Vážení rodiče!

Od 1. 9. 2021 zůstává výše úplaty za předškolní vzdělávání na měsíční platbě 400,- Kč.

Mění se výše stravného - měsíční zálohu si prosím změňte ze 730,- Kč na 840,- Kč. 

Platby za divadýlka, dárky apod. zůstávají na ročním příspěvku 500,- Kč/ rok - splatné do konce září 2021.

Děkujeme za spolupráci.

VSTUP RODIČŮ DO BUDOV MŠ

Vážení rodiče!

V návaznosti na změny v legislativě a vhledem ke zlepšení situace v MŠ ohledně uzavírání tříd, karantén apod. budete již od úterý 1. června 2021 moci vstupovat do prostor šaten MŠ a doprovázet tak dítě až do budovy MŠ, a to za stávajícíh podmínek:

 

- maximální počet přítomných osob v jedné šatně je stanoven a dodržován na 4 (tj. nejvýše 2 rodiče + 2 děti najednou v jedné šatně)

- doprovázejícíí osoby se pohybují po celou dobu pobytu v prostorách MŠ s respirátorem (zakrývajícím/ chránícím ústa i nos!)

- doprovázející osoby použijí dezinfekci na ruce, která je k dispozici u vstupu do budovy MŠ

- doprovázející zkracují dobu pobytu v MŠ při doprovodu dítěte na minimum (na dobu nezbytně nutnou)

 

Děkujeme za polupráci!

 

CO JSI MĚL DNES K OBĚDU?

CO JSI MĚL DNES K OBĚDU?

Kdo z nás se někdy nezeptal svého dítka: "Co jsi dnes měl(a) ve školce k obědu?" Asi každý, že? ;-) A kdopak z Vás se dočkal uspokojivé odpovědi? Někdo možná ano, někdo možná ne. Moje dcera byla na slovo skoupá. Vlastně jsem musela spoléhat jen na jídelníček vyvěšený v šatně. Pro Vás jsme však na našich stránkách v záložce jídelna (zcela dole) k jídelníčku vložili několik málo fotografií, abyste mohli alespoň nahlédnout, co je v naší mateřince pro vaše děti připravováno. Nejsou to vždy obrázky jako z Alcronu, ale když je čas, tak se naše paní kuchařky také "vyřádí". Fotografie budeme průběžně obměňovat. Třeba Vás budou inspirovat k přípravě svačinky či večeře...

Hezké dny plné slunce a prima nálady!

(jk)

POHODOVÁ RODINA

Vážení rodiče!

Speciálně pedagogická a rodinná poradna nabízí webináře pro rodiče, kteří se zajímají o přípravu svého dítěte coby předškoláka nebo potřebují poradit s  tím, jak stimulovat vrozený potenciál k učení, případně si neví rady třeba s tím, jak pracovat s dítětem s vývojovou poruchou apod. V příloze najdete listopadové termíny na webináře, na které se můžete sami přihlásit a sledovat je z pohodlí svého domova. Zde je odkaz na stránky poradny: https://pohodovarodina.cz/webinare/.

Pro rodiče předškoláků připravujeme setkání s odborníky a pracovníky poradenských zařízení úzce spolupracujících přímo s naší MŠ. O termínu konání Vás budeme včas informovat.

Přejeme Vám příjemný podzim!

(jk)

 

JAK JE TO S RESPIRÁTORY?

Vážení rodiče!

Od 25. 10. 2021 se v MŠ nic nemění. Jen připomínáme:

 

Stále dodržujeme základní pravidla:

    * u vstupu do MŠ používáme dezinfekci na očistu rukou,

    * při vstupu do MŠ používáme všichni (kromě dětí a učitelek) respirátory (nejméně kvlality FFP2),

    * do MŠ vstupujeme s jedním dítětem pouze jedna doprovázející osoba,

    * doprovázející osoba předává dítě/ přebírá dítě učitelce u dveří třídy = do třídy nevstupuje.

Nadále platí zvýšená hygienická opatření i uvnitř mateřské školy - pro děti, zaměstnance... MŠ je povinna dbát ochrany zdraví všech dětí a předcházet případnému šíření infeknčních onemocnění apod., má proto pro případ potřeby stanovena mj. místa pro izolaci osob s příznaky respiračních onemocnění, vybavení na měření teploty bezkontaktními teploměry aj., ranní filtr, ...dle pokynů MŠMT. 

Děkujeme Vám za spolupráci, vážíme si toho, že chráníte své zdraví a zdraví všech, se kterými se u nás v mateřině potkáváte (ať již zaměstnanců nebo i všech ostatních dětí a rodičů), děkujeme, že dodržujete stanovená pravidla, byť jste třeba proti nebo máte na věc svůj názor. Je prima, že tato jednoduchá preventivní opatření respektujete. 

Děkujeme!

(jk)

 

 

Vracíte se ze zahraničí?

Vážení rodiče!

V příloze naleznete podrobné informace k režimu po Vašem případném návratu ze zahraničí, k samoizolaci, testování apod.

Polytechnika pro předškoláky

Polytechnika pro předškoláky

Ve středu 14. 10. 2021 navštívila naši školku paní lektorka z Malé technické univerzity. Přijela za dětmi s velkým kufrem plným překvapení. Projektový den ve výuce nesl název "Stavitel města". Děti si opravdu stavěly vlastní město a budovy, které samy postavily také pojmenovaly a označily je pomocí piktogramů. Také si hrály třeba na kartografy a tvořily vlastní mapu. Akce trvala celé dopoledne a byla rozdělena do čtyř ucelených bloků, dětem byla nabídnuta řada zajímavých činností. Nakonec - po zdárném plnění zadaných "úkolů" - obdržely diplom, coby ocenění jejich snažení.

 

Markétina dopravní výchova

Markétina dopravní výchova

Mateřská škola Šluknov, příspěvková organizace, se připojila k projektu Markétina dopravní výchova. Jedná se o projekt organizace Bezpečně na silnicích o.p.s., působící pod značkou Tým silniční bezpečnosti. Cílem projektu je implementace dopravní výchovy do výuky, zvýšení zájmu o dopravní výchovy mezi pedagogy a vznik nového didaktického materiálu pro výuku dopravní výchovy v mateřských školách. Společně s dalšími projekty Týmu silniční bezpečnosti je naší snahou se podílet na snižování dopravních nehod.

Mateřská škola se tohoto projektu účastní od školního roku 2021-2022. Díky zapojení do tohoto projektu škola získává nejen materiály pro výuku dopravní výchovy pro žáky zdarma, ale je dále nabídnuta konzultace škole a možnost přímé komunikace s Metodikem dopravní výchovy Týmu silniční bezpečnosti.

 

Zápis do MŠ na školní rok 2021-2022 proběhl hladce...

Zápis do MŠ na školní rok 2021-2022 proběhl hladce...

Dne 04. 05. 2021 proběhl zápis do mateřské školy. Navštívilo nás několik desítek rodičů s žádostí o přijetí k předškolnímu vzdělávání do MŠ od 1. 9. 2021, tj. od nového školního roku. Celý proces zápisu proběhl bez přítomnosti dětí. Ve vstupní chodbě, kde jsme vytvořili malou "zápisovou kancelář", jsme se potkávali jednotlivě s rodičem dítěte, krátce pohovořili o MŠ, jejím chodu, organizaci dne a školním vzdělávacím programu, příp. jsme zodpovídali otázky přicházejících zájemců.

Pokud patříte mezi ty, kteří nedoložili všechny podklady nebo jste termín zápisu přehlédli, nevěště hlavy! Doručte chybějící doklady, příp. žádost spolu s dalšími dokumenty (viz formuláře na našem webu) v termínu od 10. do 12. 5. 2021.

Děkujeme všem za prima spolupráci a tím i hladký průběh zápisu!

 

 

Od vajíčka ke slepici, od slepice k vejci

Od vajíčka ke slepici, od slepice k vejci

Dne 29. 4. 2021 se uskutečnil v MŠ projektový den, kterého se zúčastnily děti ze třídy Kuřátek. Projektový den se věnoval problematice koloběhu života. Děti sely semínka, hrály hry, cvičily i vyráběly. Na návštěvu za nimi dorazilo i několik kuřat. Vkládáme několik snímků pořízených v průběhu dne plného zajímavých činností.

Stavění májky na náměstí ve Šluknově

Stavění májky na náměstí ve Šluknově

V rámci osvětově komunitního setkávání se MŠ účastnila akce "Stavění májky ve Šluknově" na náměstí, kterou organizovala Střední lesnická škola a Střední odborná školy Šluknov dne 30. 04. 2021 v dopoledních hodinách. Kromě dětí se akce účastnili i jejich rodiče, prarodiče, ale i jiní občané města Šluknov. Dětem se akce moc líbila a doufají, že májku ve Šluknově uhlídají a nikdo jim ji neodnese...

Informace o ochraně osobních údajů - testování

Vážení rodiče!

V PDF příloze najdete informace o ochraně osobních dat, se kterými MŠ nakládá v souvislosti s povinným testováním v MŠ.

Ošetřovné - nové informace pro rodiče, zákonné zástupce dětí

Vážení rodiče!

MŠMT nám zaslalo další informace. Co se týče ošetřovného, lze (mimo informací již dříve uvedených) využít přístupu na stránky ČSSZ zde: https://www.cssz.cz/web/cz/aktualni-informace-k-osetrovnemu. Podle nových pravidel škola již
nevyplňuje a nevystavuje žádné potvrzení.

 

Archiv: