Mateřská škola Šluknov, příspěvková organizace412 386 260

Třída - SLUNÍČKA

SluníčkaSluníčkaSluníčkaSluníčkaSluníčka

Třídu Sluníček najdete v prvním patře historické budovy ve Svojsíkově ulici č. p. 355 ve Šluknově.

Děti a paní učitelky zde disponují větší třídou s přilehlým sociálním zázemím.

Učebnu využívají jako pracovnu, ale také jako tělocvičnu a hudebnu. Po obědě se tento prostor krátce mění na místo k odpočinku dětí.

Sluníčka mají mj. možnost navštěvovat i tělocvičnu v 1. patře vedlejší budovy ve Svojsíkově ulici č. p. 352, která je též vybavena klavírem, interaktivní tabulí, žíněnkami, švédskou bednou, kužely apod..

Šatna Sluníček se nachází v 1. patře, ale boty si děti přezouvají již v přízemí.

Stejně jako všechny děti tříd ve Svojsíkově ulici i Sluníčka využívají rozlehlou školní zahradu a často vyrážejí na krátké výšlapy do okolí.

 

 

 

Charakteristika

Heterogenní třída s dětmi ve věku od tří do šesti let

Kapacita

24 dětí

Učitelky

Asistentka pedagoga

Bc. Hana Princová, Barbora Vojtová

Andrea Šimůnková

Školní vzdělávací program

Český rok – tradice a současnost

Třídní vzdělávací program

Český rok – tradice a současnost

Kontakt

412 386 347

 

 

 

Tagy
Tagy:
Květen u Sluníček

Květen u Sluníček

Ahoj milí přátelé a kamarádi, další měsíc je za námi a my už pomalu finišujeme. Prázdniny jsou již téměř na dosah. Tak co jsme stihli během tohoto měsíce. Byli jsme se podívat na kravičky, prasátka a jejich mláďata na statku ve Vilémově. Všechny maminky měly svátek, připravili jsme si pro ně příběh o tom, jak čmeláčci přečkali zimu a těšili se na jaro. Všichni jsme se moc snažili a výsledek tomu odpovídal - vystoupení se nám moc povedlo. Celý měsíc jsme se pilně připravovali na olympiády. První byla v Jiříkově a za naši sluníčkovou partu jeli tři naši kamarádi. Vybojovali jsme krásné 4. místo z deseti zúčastněných týmů. Spolu s námi zápolili i naši kamarádi ze včeliček, kuřátek a berušek. Druhou olympiádu jsme měli u nás na stadionu a tady jsme vyhráli všichni. Paní učitelka Týnka nám upekla voňavé perníkové medaile a jako bonus nám paní kuchařky napekly výborné koláče. Moc se nám líbilo na výletě v dinoparku v Sebnitz, jenom nám bylo moc líto, že s námi, z různých důvodů, nemohli jet všichni naši kamarádi. Určitě by si to užili tak, jako my. A také jsme se byli podívat na policejní stanici. Poslední květnový den jsme společně se všemi kamarády z naší školky oslavili Den dětí, jak jinak, než soutěžemi s odměnami a nanukem.

Květnové pusinky posílají vaše zlatá sluníčka.

Únor u Sluníček

Únor u Sluníček

Únor bílý pole sílí a také my jsme napli své síly, abychom zvládli všechny úkoly, které nás v tomto měsíci čekaly. Rozloučili jsme se s pohádkami, oslavili jsme masopust a jako vždy jsme si to i tentokrát moc užili. Paní učitelky nám zahrály divadlo "O perníkové chaloupce", zasoutěžili jsme si, zazpívali, zatančili, zařádili a hodně jsme se nasmáli. Po masopustu jsme měli týden volno o jarních prázdninách a po nich jsme se znovu pustili do práce. Rozloučili jsme se se zimou - ještě naposledy jsme měli školku plnou sněhuláků a sněhových úkolů - některé z nich nám daly pořádně zabrat a naše hrátky jsme zakončili povídáním si o čase - to bylo také velmi zajímavé. A teď nás čekají už jen teplejší a teplejší dny a my budeme za chvíli volat jaro..

Únorové pusinky posílají vaše sluníčka.

Archiv:

Třídy v naší školce