Mateřská škola Šluknov, příspěvková organizace412 386 260

Třída - SLUNÍČKA

SluníčkaSluníčkaSluníčkaSluníčkaSluníčka

Třídu Sluníček najdete v prvním patře historické budovy ve Svojsíkově ulici č. p. 355 ve Šluknově.

Děti a paní učitelky zde disponují větší třídou s přilehlým sociálním zázemím.

Učebnu využívají jako pracovnu, ale také jako tělocvičnu a hudebnu. Po obědě se tento prostor krátce mění na místo k odpočinku dětí.

Sluníčka mají mj. možnost navštěvovat i tělocvičnu v 1. patře vedlejší budovy ve Svojsíkově ulici č. p. 352, která je též vybavena klavírem, interaktivní tabulí, žíněnkami, švédskou bednou, kužely apod..

Šatna Sluníček se nachází v 1. patře, ale boty si děti přezouvají již v přízemí.

Stejně jako všechny děti tříd ve Svojsíkově ulici i Sluníčka využívají rozlehlou školní zahradu a často vyrážejí na krátké výšlapy do okolí.

 

 

 

Charakteristika

Heterogenní třída s dětmi ve věku od tří do šesti let

Kapacita

24 dětí

Učitelky

Asistentka pedagoga

Bc. Hana Princová, Barbora Vojtová

Andrea Šimůnková

Školní vzdělávací program

Český rok – tradice a současnost

Třídní vzdělávací program

Český rok – tradice a současnost

Kontakt

412 386 347

 

 

 

Tagy
Tagy:
Leden u Sluníček

Leden u Sluníček

Zdravíme vás, naši milí přátelé, leden nám končí a my vám stručně vylíčíme, co všechno jsme za celý měsíc prožili. Začali jsme tradicí Tří králů - vyrobili jsme si koruny, naučili jsme se tříkrálovou zdravici, vytvořili jsme si pořádnou kometu, která nás nakonec dovedla přes hory a doly až do Betléma. Odtud jsme se vydali na jižní pól za tučňáky a na chvíli jsme zavítali i na severní pól za ledními medvědy. Společně jsme si zajezdili na saních a od saní to byl už jen krůček k zimním sportům. Krasobruslili jsme, lyžovali a uspořádali jsme i hokejový zápas. Všichni jsme hráli fair play, utkání se obešlo bez jediného úrazu. Profesionální hokejisté by se od nás mohli učit. A abychom si trošku odpočinuli, zavítali jsme do říše pohádek. Bylo jich opravdu nepočítaně, hráli jsme divadlo, sledovali jsme divadlo, plnili jsme úkoly, zpívali, cvičili, tančili, ...

A lednové pusinky vám posílají vaše zlatá sluníčka.

Archiv:

Třídy v naší školce