Mateřská škola Šluknov, příspěvková organizace412 386 260

Třída - SLUNÍČKA

SluníčkaSluníčkaSluníčkaSluníčkaSluníčka

Třídu Sluníček najdete v prvním patře historické budovy ve Svojsíkově ulici č. p. 355 ve Šluknově.

Děti a paní učitelky zde disponují větší třídou s přilehlým sociálním zázemím.

Učebnu využívají jako pracovnu, ale také jako tělocvičnu a hudebnu. Po obědě se tento prostor krátce mění na místo k odpočinku dětí.

Sluníčka mají mj. možnost navštěvovat i tělocvičnu v 1. patře vedlejší budovy ve Svojsíkově ulici č. p. 352, která je též vybavena klavírem, interaktivní tabulí, žíněnkami, švédskou bednou, kužely apod..

Šatna Sluníček se nachází v 1. patře, ale boty si děti přezouvají již v přízemí.

Stejně jako všechny děti tříd ve Svojsíkově ulici i Sluníčka využívají rozlehlou školní zahradu a často vyrážejí na krátké výšlapy do okolí.

 

 

 

Charakteristika

Heterogenní třída s dětmi ve věku od tří do šesti let

Kapacita

24 dětí

Učitelky

Asistentka pedagoga

Bc. Hana Princová, Mgr. Lenka Králová

Andrea Šimůnková

Školní vzdělávací program

Český rok – tradice a současnost

Třídní vzdělávací program

Český rok – tradice a současnost

Kontakt

412 386 347

 

 

 

Tagy
Tagy:
Listopad u Sluníček

Listopad u Sluníček

Moc vás zdravíme milí rodiče, už jsme zase tady, abychom vám napsali, jak se máme a co děláme. Stihli jsme toho dost. Nejprve jsme si zasoutěžili na dýňovém dni, byli jsme zapálit svíčky na hřbitově a zavzpomínat na všechny, kteří už mezi námi nejsou. Přijali jsme pozvání od rodičů Svobodových a byli jsme se podívat na jejich duchařskou zahradu - ještě jednou moc děkujeme, přijdeme rádi zase. Následovala posvícenská slavnost, na které jsme shlédli pohádku "O perníkové chaloupce", zasoutěžili jsme si a pochutnali jsme si na našich dobrotách. Připomněli jsme si zásady péče o naše tělo a zdraví, protože "ve zdravém těle zdravý duch" a při té příležitosti jsme se byli podívat do "zákulisí" lékárny a lékařské ordinace. A to díky našim maminkám p. Šebkové a p. Marušákové, kterým také znovu moc děkujeme. No a celý listopad jsme zakončili dračími hrátkami. Teď už se těšíme na nejkrásnější svátky v roce - na Vánoce. A na Mikuláše také ...

Listopadové pusinky posílají Vaše milovaná sluníčka.

Říjen u Sluníček

Říjen u Sluníček

Zdravíme vás naši milí rodiče a kamarádi, další měsíc je zase za námi a určitě vás zajímá, jak jsme se měli. Jako vždy jsme si to moc užili. Dokončili jsme "práci" na zahrádce, vařili jsme jablíčkovou přesnídávku, pekli jsme závin a na těchto dobrotách jsme si pak pochutnali. Jsme opravdu moc šikovná sluníčka, která se žádné práce nebojí (až na drobné výjimky) a do všeho se vrháme s chutí a elánem. Pomáhali jsme hrabat listí na zahradě a vytvořit z nich pelíšek pro ježečka. Hledali jsme podzimní barvy a další změny v přírodě, zašli jsme i do lesa, kde jsme našli spoustu hub, jen co jsme do něj vkročili. Byli jsme na návštěvě na statku v Království u Stelmaščuků a také na exkurzi v Topose. Počasí nám přálo téměř celý měsíc a my si moc přejeme, aby nám sluníčko svítilo ještě hodně dlouho. 

Říjnové pusinky vám posílají vaše sluníčka.

Archiv:

Třídy v naší školce