Mateřská škola Šluknov, příspěvková organizace412 386 260

Třída - KUŘÁTKA

KuřátkaKuřátkaKuřátkaKuřátkaKuřátka

Třída KUŘÁTEK se nachází v přízemí historické budovy ve Svojsíkově ulici č. p. 352 ve Šluknově.

Děti a paní učitelky zde mají k dispozici jednu třídu, kde se ráno schází nejen děti z KUŘÁTEK, ale i ze SRDÍČEK A BERUŠEK. V odpoledních hodinách pak slouží tento prostor k rozcházení dětí domů.

Na prostory třídy navazuje herna, která je patřičně vybavena hračkami, klavírem, tělocvičným nářadím. Sem lze vstoupit přímo ze šatny KUŘÁTEK. Třída sousedí se školní kuchyní, stravu tak děti dostávají přímo z výdejního okénka od paní kuchařek.

Samostatné toalety najdete po levé ruce při vstupu do budovy (zadním vchodem ze zahrady).

Děti se mohou v dopoledních i odpoledních hodinách vyřádit na krásné, prostorné a herními prvky doplněné, školní zahradě. Tedy pokud jim to počasí dovolí. smajlík-mrk

Když prší, bijí hromy, blesky, nebo se prostě chtějí děti protáhnout, zatančit si, hýbat se..., mohou využít tělocvičnu v 1. patře budovy.

Zde se nachází i ložnice pro děti, která slouží pro jejich odpolední odpočinek, poslech hudby nebo pohádek a jiné klidové činnosti.

 

 

 

Charakteristika

Heterogenní třída s dětmi ve věku od tří do šesti let 

Kapacita

24 dětí

Učitelky

Kateřina Čurgaliová, Barbora Vojtová

Školní vzdělávací program

Český rok – tradice a současnost

 

 

 

Tagy
Tagy:
Kuřátka nebo čarodějnice?

Kuřátka nebo čarodějnice?

Ve čtvrtek 30. 4. 2021 na náměstí ve Šluknově se objevila různá divná stvoření. Mezi nimi jsme poznali i několik čarodejnic z kuřátek. Přiletěly se podívat, jak se staví májka...

Od vajíčka ke slepici, od slepice k vejci

Od vajíčka ke slepici, od slepice k vejci

Přikládáme několik fotografií pořízených v průběhu projektového dne u Kuřátek. 

Třída KUŘÁTEK se přestěhovala

Milá KUŘÁTKA!

Od pondělí 19. 4. 2021 jsme Vaši třídu přestěhovali do 1. patra. Tam, co doposud sídlil BERUŠKY. Třída je krásně vymalovaná a vyzdobená. Máte se na co těšit!

Brzy na viděnou! 

Malá vánoční besídka

...a už je tu prosinec.....

Brzy budou Vánoce

Milí rodiče!

Blíží se Vánoce a Vaše děti trpělivě zkouší, zpívají, tančí, recitují... Vzhledem k tomu, že tradiční besídky v MŠ letos nemohou být realizovány, nabízíme vám náhled do činností dětí alespoň formou několika videí.

Pěkně se bavte a mějte se krásně!

Hry, zábava a také práce

Podzimní tvorba již zdobí školku a děti už se těší na nové činnosti, ze kterých vzejde tvorba vánoční a zimní. Přikládáme několik fotografií pořízených v listopadu 2020.

Archiv:

Třídy v naší školce