Mateřská škola Šluknov, příspěvková organizace412 386 260

Třída - KUŘÁTKA

KuřátkaKuřátkaKuřátkaKuřátkaKuřátka

Třída KUŘÁTEK se nachází v 1. patře historické budovy ve Svojsíkově ulici č. p. 352 ve Šluknově.

Děti a paní učitelky zde mají k dispozici jednu třídu, kde se již ráno schází. 

Na prostory třídy navazuje herna, která je patřičně vybavena hračkami, klavírem, tělocvičným nářadím. Třída sousedí se školní tělocvičnou. 

Samostatné toalety najdete po pravé ruce při příchodu po schodišti..

Děti se mohou v dopoledních i odpoledních hodinách vyřádit na krásné, prostorné a herními prvky doplněné, školní zahradě. Tedy pokud jim to počasí dovolí. smajlík-mrk

Když prší, bijí hromy, blesky, nebo se prostě chtějí děti protáhnout, zatančit si, hýbat se..., mohou využít právě sousední místnost - tělocvičnu.

V patře se nachází i ložnice pro děti, která slouží pro jejich odpolední odpočinek, poslech hudby nebo pohádek a jiné klidové činnosti.

 

 

 

Charakteristika

Heterogenní třída s dětmi ve věku od tří do šesti let 

Kapacita

24 dětí

Učitelky

Kateřina Čurgaliová, Barbora Vojtová

Školní vzdělávací program

Český rok – tradice a současnost

 

 

 

Tagy
Tagy:

Loučení s paní učitelkou Barčou

Loučíme se s paní učitelkou Barčou.

Přejeme jí vše nejlepší a ať má ze své holčičky jen radost. Hodsně štěstí! 

 

https://mssvojsikova.rajce.idnes.cz/Kuratka-_Louceni_s_pani_ucitelkou_Barcou/ 

Stavitel města

Stavitel města

Dne 24. listopadu nás navštívila lektorka s programem „Stavitel města“. Poznávali jsme obec, ve které bydlíme, zkoušeli jsme si postavit své město (domy, ulice,  městské instituce). Zahráli jsme si na kartografy, zjistili jsme, kolik druhů map existuje a naučili jsme se se v mapě orientovat. Také jsme si zahráli pár kolektivních her, vyřešili pár pracovních listů. V tento den jsme se naučili spousty věcí a utužili náš třídní kolektiv.

 

více fotografií na: https://mssvojsikova.rajce.idnes.cz/KURATKA-_projekt_Stavitel_mesta/

Co jsme dělali v listopadu?

V prvním listopadovém týdnu jsme si užili „Dýňování“, vyhlásili soutěž „O nejhezčí dýni“ a taky zavzpomínali na ty, co už mezi námi nejsou. Povídali jsme si o Posvícení a jeho tradicích, zahráli si pár tematických her a zazpívali několik písní. Dozvěděli jsme se něco o našich tělech a taky o bacilech a nemocích, které nás trápí nebo můžou trápit. Už víme, jak se o své tělo starat a co mu dopřávat, aby bylo zdravé! Na nejhezčí období roku- Vánoce, jsme poctivě trénovali, abychom Vám zazpívali u stromečku.

Těšíme se na Vánoce a vánoční čas!

Vaše Kuřátka

 

Více fotografií na: https://mssvojsikova.rajce.idnes.cz/KURATKA-_Listopad_2021/

Vánoční zpívání Kuřátek

Milý rodiče,

určitě jste se těšili na vystoupení vašich dětí u stromečku. Protože to nevyšlo, jak jsme si všichni přáli, natočili jsme zpívání vašich miláčků na video. Určitě se Vám to bude líbit...

Vaše Kuřátka a paní učitelky Kačka a Barča

https://mssvojsikova.rajce.idnes.cz/Kuratka_u_stromecku_21/

Říjen

Říjen

Říjen jsme si ve školce užili...

Chodili jsme sbírat kaštany, žaludy, barevné listí. Stavěli jsme domečky pro broučky- to byla legrace... Taky jsme se dozvěděli něco o obilí, ovoci, zelenině a stěhovavých ptácích. Rádi zpíváme, cvičíme, vyrábíme a běháme na zahradě naší školky. Těšíme se, co nás čeká v listopadu!

Vaše Kuřátka a paní učitelky

 

Více fotografií na: https://mssvojsikova.rajce.idnes.cz/KURATKA-_Rijen_2021/

Září u Kuřátek

Září u Kuřátek

Přivítali jsme nová "Kuřátka", kterým se u nás moc líbí. Seznámili jsme se se všemi ze školky, poznáváme hračky v naší třídě, hrajeme si na zahradě, chodíme na procházky, cvičíme, zpíváme, kreslíme, hrajeme si divadlo. Poznáváme svou značku, víme, jak se ve školce chováme a kdo jsou naši kamarádi. Těšíme se na další zážitky, které nás spolu čekají.

Zdraví vás p. uč. Kačenka a Barunka

 

Více fotek https://mssvojsikova.rajce.idnes.cz/KURATKA-_Zari_2021/

Kuřátka nebo čarodějnice?

Kuřátka nebo čarodějnice?

Ve čtvrtek 30. 4. 2021 na náměstí ve Šluknově se objevila různá divná stvoření. Mezi nimi jsme poznali i několik čarodejnic z kuřátek. Přiletěly se podívat, jak se staví májka...

Od vajíčka ke slepici, od slepice k vejci

Od vajíčka ke slepici, od slepice k vejci

Přikládáme několik fotografií pořízených v průběhu projektového dne u Kuřátek. 

Třída KUŘÁTEK se přestěhovala

Milá KUŘÁTKA!

Od pondělí 19. 4. 2021 jsme Vaši třídu přestěhovali do 1. patra. Tam, co doposud sídlil BERUŠKY. Třída je krásně vymalovaná a vyzdobená. Máte se na co těšit!

Brzy na viděnou! 

Malá vánoční besídka

...a už je tu prosinec.....

Brzy budou Vánoce

Milí rodiče!

Blíží se Vánoce a Vaše děti trpělivě zkouší, zpívají, tančí, recitují... Vzhledem k tomu, že tradiční besídky v MŠ letos nemohou být realizovány, nabízíme vám náhled do činností dětí alespoň formou několika videí.

Pěkně se bavte a mějte se krásně!

Hry, zábava a také práce

Podzimní tvorba již zdobí školku a děti už se těší na nové činnosti, ze kterých vzejde tvorba vánoční a zimní. Přikládáme několik fotografií pořízených v listopadu 2020.

Archiv:

Třídy v naší školce