Mateřská škola Šluknov, příspěvková organizace412 386 260

Říjen u Včeliček

Draku, ty jsi vážně drak?

Hudry, hudry je to tak!

A máš zuby dračí?

Mám dva a to mi stačí.

A co těmi zuby jíš?

Princezen mám plnou spíž!

Ach ty lháři, každý to ví, 

že jsi jenom papírový!

 

Milí rodiče,

další měsíc nám utekl jako voda. Na začátku října jsme si společně s dětmi z ostatních oddělení užili Dračí den. My jsme se naučili krásnou básničku a všem dětem jsme předvedli, jak dobře ji umíme. Soutěžili jsme na školní zahradě v mnoha disciplínách a každý jsme vyrobili krásného draka na výstavu. Za naši třídu jsme pak ještě vyrobili draky dva, jednoho vyráběli kluci a jednoho holčičky. Draci se nám moc povedli. 

Poznávali jsme ovoce a zeleninu, povídali jsme si, proč jsou ovoce a zelenina pro nás tak zdravé a proč je máme často jíst. Třídili jsme ovoce a zeleninu, procvičovali jsme pojmy více, méně, stejně a počítali jsme do deseti.

Několikrát jsme na vycházce navštívili zámecký park, kde jsme sbírali kaštany a jiné přírodniny, pozorovali jsme proměny v přírodě, také si zahráli na honěnou, nebo na schovávanou. Na konci října se nám přiblížil svátek Halloween, a tak jsme si vyrobili krásné masky a dali jsme si spoustu práce s jejich zdobením. Samozřejmě jsme nezapomněli halloweensky vyzdobit i třídu.

Vaše Včeličky

 

Třídy v naší školce