Mateřská škola Šluknov, příspěvková organizace412 386 260

Třída - BERUŠKY

beruskyberuskyberuskyberuskyberusky

Třída BERUŠEK se nachází v přízemí historické budovy ve Svojsíkově ulici č. p. 352 ve Šluknově.

Děti a paní učitelky zde mají k dispozici jednu třídu, kde se ráno scházejí a během dopoledne zde pěkně pracují.

Na třídu navazuje herna, která je patřičně vybavena hračkami, klavírem, tělocvičným nářadím.

Samostatné toalety lze najít již při příchodu do do školy dveřmi ze zahrady, a to po levé ruce, ještě před vstupem do šaten. Šatna BERUŠEK je umístěna v přízemí této budovy vzdau, těsně před třídou.

Děti se mohou v dopoledních i odpoledních hodinách vyřádit na krásné, prostorné a herními prvky doplněné, školní zahradě. Tedy pokud jim to  počasí dovolí. smajlík-mrk

Když prší, bijí hromy blesky, nebo se prostě chtějí jen tak protáhnout, zatančit si, vyskotačit se, využívají k tomu tělocvičnu, která sousedí s jejich třídou.

Hned vedle se nachází ložnice pro děti, která slouží pro jejich odpolední odpočinek, poslech hudby nebo pohádek.

 

 

 

Charakteristika

Heterogenní třída s dětmi ve věku od tří do šesti let 

Kapacita

24 dětí

Učitelky

Asistetka pedagoga:

Mgr. Jana Korečková, Lada Zorničková, Vladimíra Jeníková

Eliška Poláčková

Školní vzdělávací program

Český rok – tradice a současnost

Třídní vzdělávací program

Český rok – tradice a současnost

Kontakt

412 386 260

 

 

 

Tagy
Tagy:
Na svatého Martina, zimička už začíná....

Na svatého Martina, zimička už začíná....

Milí rodiče,

listopad je za námi a my ho jsme ho přivítali dýňovým dopolednem. Zasoutěžili jsme si a užili si spoustu legrace. Další týden jsme měli ve školce posvícenskou oslavu. Velice se nám líbila pohádka „O koblížkovi”, kterou nám zahrály paní učitelky. Protože se blíží zimní období, povídali jsme si o lidském těle, o bacilech, ale také o tom, jak se v zimě správně oblékat. Mysleli jsme také na zvířátka, kam se v zimě schovají, jejich přípravách na  zimu a jak jim můžeme pomáhat.

Teď už se pilně připravujeme na vánoční besídku, na kterou Vás srdečně zveme. Bude se konat 13. 12. 2023 od 15 hodin. Čeká na Vás také milé překvapení. 

Vaše Berušky

Drak a dráček vzhůru letí, dívejte se vzhůru děti...

Drak a dráček vzhůru letí, dívejte se vzhůru děti...

Milí rodiče,

říjen je za námi a my jsme si ho pořádně užili. Hned na začátku měsíce jsme měli společně s kamarády ve školce „Dračí den”. Zasoutěžili jsme si a zazpívali si dračí písničku. V průběhu měsíce jsme si povídali o zelenině, ovoci, usušili si křížaly a udělali si výbornou ochutnávku. Nasbírali jsme si v lese kaštany, žaludy, šípky a poté jsme je přiřazovali k listům. Nakonec jsme si z nich udělali ve třídě krásnou výstavku. Úplně poslední den měsíce října jsme navštívili základní školu, kde si pro nás „šesťáci” připravili strašidelné dopoledne. Soutěžili jsme, malovali dýně a opět jsme zase viděli kamarády, kteří chodí od září  do přípravné třídy. 

Brzy se zase ozveme. Vaše Berušky

V naší školce je nám skvěle, pořád se tu něco děje, pro holku i pro kluka, zábava je veliká...

V naší školce je nám skvěle, pořád se tu něco děje, pro holku i pro kluka, zábava je veliká...

Milí rodiče,

opět se Vám hlásíme ze školky v novém školním roce. V září přišli do Berušek noví kamarádi, někteří si malinko poplakakali, ale navzájem jsme si pomáhali a společně jsme vše zvládli. Ukázali jsme jim novou školku, seznámili jsme je s p. kuchařkami a p. uklizečkami. Jsou pro nás velmi důležité, protože máme rádi dobrůtky a často jsme velmi nepořádní. Užili jsme si také spoustu zábavy. Podívali jsme se v kulturním domě na představení divadélka Matýsek. 

Pohádka  „O zatoulané písničce” se nám velmi líbila a hned další týden jsme navštívili šluknovský zámek. Interaktivní hernička pod názvem „Za pokladem Ztraceného města” byla velmi zábavná a poučná. Byli jsme také na zahrádce paní učitelky Jaburkové, která nám ukázala svoji krásnou zahradu, ale také vše, co se dá na ní vypěstovat. V závěru měsíce nás bylo ve školce malinko, protože některé děti trápila rýmička a kašel. Brzy se ale uzdravíme a budeme si s kamarády zase společně hrát a poznávat nové věci.

Vaše Berušky

Archiv:

Třídy v naší školce