Mateřská škola Šluknov, příspěvková organizace412 386 260

Třída - BERUŠKY

beruskyberuskyberuskyberuskyberusky

Třída BERUŠEK se nachází v přízemí historické budovy ve Svojsíkově ulici č. p. 352 ve Šluknově.

Děti a paní učitelky zde mají k dispozici jednu třídu, kde se ráno scházejí a během dopoledne zde pěkně pracují.

Na třídu navazuje herna, která je patřičně vybavena hračkami, klavírem, tělocvičným nářadím.

Samostatné toalety lze najít již při příchodu do do školy dveřmi ze zahrady, a to po levé ruce, ještě před vstupem do šaten. Šatna BERUŠEK je umístěna v přízemí této budovy vzdau, těsně před třídou.

Děti se mohou v dopoledních i odpoledních hodinách vyřádit na krásné, prostorné a herními prvky doplněné, školní zahradě. Tedy pokud jim to  počasí dovolí. smajlík-mrk

Když prší, bijí hromy blesky, nebo se prostě chtějí jen tak protáhnout, zatančit si, vyskotačit se, využívají k tomu tělocvičnu, která sousedí s jejich třídou.

Hned vedle se nachází ložnice pro děti, která slouží pro jejich odpolední odpočinek, poslech hudby nebo pohádek.

 

 

 

Charakteristika

Heterogenní třída s dětmi ve věku od tří do šesti let 

Kapacita

24 dětí

Učitelky

Asistetka pedagoga:

Mgr. Jana Korečková, Lada Zorničková, Vladimíra Jeníková

Eliška Poláčková

Školní vzdělávací program

Český rok – tradice a současnost

Třídní vzdělávací program

Český rok – tradice a současnost

Kontakt

412 386 260

 

 

 

Tagy
Tagy:
Duben u Berušek

Duben u Berušek

Milí rodiče,

další měsíc plný zážitků je za námi. Povídali jsme si o dopravě, dopravních prostředcích, jak máme správně přecházet silnici, ale také o tom, jak se chovat v silničním provozu. Dva týdny jsme se učili o zvířítkách a jejich mláďatech, která se rodí hlavně teď na jaře. Pilně trénujeme na besídku pro maminky a na sportovní olympiádu. Prožili jsme také Den Země v zámeckém parku, kde byly pro nás připravené úkoly. Některé byly pro  nás těžké, ale společnými silami jsme je zvládali. V kulturním domě jsme se podívali na pohádky, které si pro nás připravili žáci ze základní školy. Ve školce jsme si užili „bubínkování”, při kterém jsme si pěkně zařádili a užili spoustu legrace. V posledním týdnu jsme uspořádali společně s ostatními kamarády čarodějnický slet na školní zahradě, kde jsme si společně zasoutěžili, zazpívali a zatančili čarodějnický tanec. Poslední den v měsíci jsme se byli podívat na stavění májky a plnili různé úkoly v zámeckém parku, které si pro nás připravili studenti z Lesnické školy ve Šluknově.

Brzy se Vám zase ozveme. 

Vaše Berušky

Když sluníčko vychází, sedmikráska vstává...

Když sluníčko vychází, sedmikráska vstává...

Milí rodiče, 

březen je za námi a my si ho pořádně užili. Nejdříve jsme si povídali o vesmíru, o planetách a poznávali jsme souhvězdí, která jsme si společně namalovali. Nebylo to pro nás lehké, ale zvládli jsme na jedničku. Jaro se nám již přiblížilo, a tak jsme společně s ostatními třídami vynesli Morenu. U Pivovarského rybníka jsme se rozloučili se zimou a těšili se na krásné dny plné sluníčka. Pozorovali jsme první jarní kytičky a ptáčky, kteří se již začali vracet z teplých krajin. Prožili jsme krásné přírodovědné dopoledne na základní škole zde ve Šluknově, kde si pro nás „osmáci” připravili stanoviště a my  jsme plnili velmi zajímavé úkoly. Nejvíce nás ale zaujala práce s mikroskopem a my jsme tak měli možnost vidět i malinkaté části, např. motýla, včely a různých rostlin. Moc jim za to děkujeme, velmi se nám akce líbila a ze školy se nám vůbec nechtělo odejít. 

To už se ale blížily Velikonoce, my jsme sázeli osení a když nám travička vyrostla, ozdobili jsme si ji zajíčky, vajíčky a slepičkami. Velikoční týden jsme si užili společně s dětmi z přípravné třídy v zámeckém parku, kde jsme stopovali velikonočního zajíčka a čekali, co nám na konci stezky nadělí. 

Chtěli bychom poděkovat maminkám, které si s námi přišly do školky vytvořit velikoční výzdobu. Bylo nás malinko, ale i přesto jsme si odpoledne užili.

Přejeme všem krásné velikonoční svátky.

Vaše Berušky

Únor u Berušek

Únor u Berušek

Milí rodiče, 

měsíc únor je za námi a i když byl krátký, prožili jsme mnoho krásných zážitků. V prvním týdnu jsme oslavili masopust.  Udělali jsme si společně s Kuřátky přehlídku karnevalových masek, zazpívali si, zatančili, zasoutěžili a užili si spoustu legrace. Hned po jarních prázdninách jsme se vrhli na poznávání povolání a také jsme si povídali o tom, čím bychom chtěli být, až budeme velcí. A co jsme prozradili? Makar, Tykhon, Daneček, Dominik a Nikos, ti chtějí být policisty. Janička a Elenka chtějí pracovat jako číšnice, Tobík chce být automechanik, Pepíček voják, Kubík a Tomášek záchranář a Andrei, ten chce pracovat u FBI. Někteří z nás nejsou ještě rozhodnutí, ale promyslíme to. Poslední týden byl plný neuvěřitelných zážitků. Hned v pondělí nás navštívili záchranáři, v úterý jsme prožili pěkné dopoledne s policisty ve Šluknově. V pátek jsme navštívili šluknovské hasiče, prohlédli si hasičské auto a hasičské nářadí, viděli jsme protipožární obleky a zkusili si pravé hasičské helmy. A je tu konec února a my se už těšíme na jarní sluníčko.

Vaše Berušky

Sněží, sněží, mráz kolem běží....

Sněží, sněží, mráz kolem běží....

Milí rodiče,

opět Vás zdravíme ze školky. Leden byl velmi mrazivý a tak jsme si užívali zimních radovánek. První týden v novém roce jsme začali tradicí Tří králů a společně si popřáli hodně zdraví a štěstí. Velice se nám líbila návštěva v SLŠ ve Šluknově, kde jsme si povídali o zdravé výživě a uvařili si spoustu dobrůtek. V říši pohádek jsme poznávali klasické pohádky, učili jsme se rozlišit dobro a zlo a na závěr jsme si zahráli malé divadelní představení. V závěru ledna se nám malinko oteplilo a tak jsme se vydali do Grónska za eskymáky. Nejvíce se nám líbil eskymácký pozdrav, ale také jsme se dozvěděli, jak žijí lidé v zemi sněhu a ledu.

Vaše Berušky

KRÁSNÉ PROŽITÍ VÁNOČNÍCH SVÁTKŮ A ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK VÁM PŘEJÍ BERUŠKY.

Vánoce, Vánoce, přicházejí...

Vánoce, Vánoce, přicházejí...

Milí rodiče, 

už jsme se konečně dočkali Vánoc. V měsíci prosinci jsme si užili mikulášskou nadílku, ale vůbec jsme se čerta nebáli - vždyť jsme byli všichni celý rok „hodní”. Na vánoční besídce jsme se moc snažili, i když nás bylo jen velmi málo. Poslední týden jsme našli ve školce pod stromečkem spoustu dárečků a teď si jen počkáme, co nám ježíšek nadělí doma. Máme velká přání a doufáme, že se nám vyplní. 

Ozveme se zase v novém roce. Vaše Berušky

Na svatého Martina, zimička už začíná...

Na svatého Martina, zimička už začíná...

Milí rodiče,

listopad je za námi a my ho jsme ho přivítali dýňovým dopolednem. Zasoutěžili jsme si a užili si spoustu legrace. Další týden jsme měli ve školce posvícenskou oslavu. Velice se nám líbila pohádka „O koblížkovi”, kterou nám zahrály paní učitelky. Protože se blíží zimní období, povídali jsme si o lidském těle, o bacilech, ale také o tom, jak se v zimě správně oblékat. Mysleli jsme také na zvířátka, kam se v zimě schovají. Povídali jsme si o jejich přípravách na zimu i o tom,  a jak jim můžeme pomáhat.

Teď už se pilně připravujeme na vánoční besídku, na kterou Vás srdečně zveme. Bude se konat 13. 12. 2023 od 15 hodin. Čeká na Vás také milé překvapení. 

Vaše Berušky

Drak a dráček vzhůru letí, dívejte se vzhůru děti...

Drak a dráček vzhůru letí, dívejte se vzhůru děti...

Milí rodiče,

říjen je za námi a my jsme si ho pořádně užili. Hned na začátku měsíce jsme měli společně s kamarády ve školce „Dračí den”. Zasoutěžili jsme si a zazpívali si dračí písničku. V průběhu měsíce jsme si povídali o zelenině, ovoci, usušili si křížaly a udělali si výbornou ochutnávku. Nasbírali jsme si v lese kaštany, žaludy, šípky a poté jsme je přiřazovali k listům. Nakonec jsme si z nich udělali ve třídě krásnou výstavku. Úplně poslední den měsíce října jsme navštívili základní školu, kde si pro nás „šesťáci” připravili strašidelné dopoledne. Soutěžili jsme, malovali dýně a opět jsme zase viděli kamarády, kteří chodí od září  do přípravné třídy. 

Brzy se zase ozveme. Vaše Berušky

V naší školce je nám skvěle, pořád se tu něco děje, pro holku i pro kluka, zábava je veliká...

V naší školce je nám skvěle, pořád se tu něco děje, pro holku i pro kluka, zábava je veliká...

Milí rodiče,

opět se Vám hlásíme ze školky v novém školním roce. V září přišli do Berušek noví kamarádi, někteří si malinko poplakakali, ale navzájem jsme si pomáhali a společně jsme vše zvládli. Ukázali jsme jim novou školku, seznámili jsme je s p. kuchařkami a p. uklizečkami. Jsou pro nás velmi důležité, protože máme rádi dobrůtky a často jsme velmi nepořádní. Užili jsme si také spoustu zábavy. Podívali jsme se v kulturním domě na představení divadélka Matýsek. 

Pohádka  „O zatoulané písničce” se nám velmi líbila a hned další týden jsme navštívili šluknovský zámek. Interaktivní hernička pod názvem „Za pokladem Ztraceného města” byla velmi zábavná a poučná. Byli jsme také na zahrádce paní učitelky Jaburkové, která nám ukázala svoji krásnou zahradu, ale také vše, co se dá na ní vypěstovat. V závěru měsíce nás bylo ve školce malinko, protože některé děti trápila rýmička a kašel. Brzy se ale uzdravíme a budeme si s kamarády zase společně hrát a poznávat nové věci.

Vaše Berušky

Archiv:

Třídy v naší školce