Mateřská škola Šluknov, příspěvková organizace412 386 260

Třída - ŽABIČKY

ŽabickyŽabickyŽabickyŽabickyŽabicky

Třída pro nejmenší děti od dvou let je od 1. 9. 2021 přemístěna do budovy v Žižkově ulici č. p. 1032 - na sídliště

Aby malé ŽABIČKY nemusely překonávat příliš mnoho překážek, jsou prostory (šatna, třída, herna, jídelna i sociální zařízení), které užívají,  umístěny v přízemí budovy a speciálně upraveny jejich potřebám.

Stejně tak i vybavení hračkami, odpočívadly., aj. odpovídá jejich věku. Je to tu jako u trpaslíčků.

Žabičky využívají pro své dovádění, tvořivou činnost i sportování přilehlou školní zahradu.

Při náročné práci s dětmi mají paní učitelky k dispozici další pomocnou ruku, která jim pomáhá zejména při stolování, hygieně a oblékání.

 

 

 

Charakteristika

Homogenní třída s dětmi zpravidla ve věku od dvou do tří let

Kapacita

20 dětí
(z bezpečnostních důvodů se třída nenaplňuje do běžného počtu 24 dětí)

Učitelky

Asistentka pedagoga

Bc. Kristýna Čurgaliová, Markéta Čechotovská

Nikola Kašková

Školní vzdělávací program

Český rok – tradice a současnost

Třídní vzdělávací program

Žabičky

Kontakt

412 386 214

 

 

 

Tagy
Tagy:
HURÁ PRÁZDNINY

HURÁ PRÁZDNINY

V posledním měsíci školního roku jsme si hodně opakovali, a snažili jsme se na nic nezapomenout. Během tohoto měsíce jsme se toho zároveň i spousty nového naučili. Zpívali jsme, malovali jsme, hráli jsme si, a co šlo, jsme protancovali. Červen jsme si velice užili. Probrali jsme zvířata ze ZOO, zvířata u rybníka a u moře. Užili jsme si společně výlet v zoologické zahradě Doksy, který býl krásný, všichni jsme si ho moc užili. Nacvičovali jsme na besídku, která se nám velice vydařila a všem děkujeme za účast. 

Děkujeme za krásné prožití školního roku a přejeme do dalších školních roků mnoho úpěchů. Budete nám chybět :)

S pozdravem Markét, Kristý, Nikča :) 

KAM LETÍŠ, VČELIČKO?

KAM LETÍŠ, VČELIČKO?

Měsíc květen byl plný radosti a zábavy. Společně jsme během měsíce května pozorovali změny v přírodě, pomalu sledovali jak nám krásně rozkvétá okolí. Oslavili jsme mnoho svátků a narozenin. Svátek matek - na maminky jsme nezapomněli a přáníčko jsme jim vyrobili. Ve školce jsme také slavili Pirátský den a Den dětí, kde bylo mnoho soutěží, odměn, hudby a tance. Naučili jsme se pojmenovat dopravní prostředky, které jsme poznávali i po zvuku a zkoušeli jsme poznávat i dopravní značky. Během školního roku jsme se učili sportovním dovednostem, jako je např. hod balónem, kop do brány a běh mezi kuželkami. Poté nás čekala Olympiáda na fotbalovém hřišti, kde jsme soutěžili společně se všemi třídami naší veliké mateřské školy, a tak jsme si to krásně užili. 

Poslední měsíc je před námi a těšíme se na další společně strávené chvilky. 

S pozdravem Žabičky :)  

Jaro už je tu

Jaro už je tu

Další měsíc je za námi a s delšími dny k nám přichází teplé počasí. Vše nám pomalu rozkvétá a u nás panuje dobrá nálada. Ve školce nás navštívil pan záchranář společně se sanitkou, kterou jsme si mohli i s vybavením prohlédnot a vyzkoušet. Tento měsíc jsme oslavili Den Země, jak ve školce, tak v zámeckém parku, kde pro nás byly připravené soutěže. Naučili jsme se třídit odpad, pohladili jsme si výra velkého, největší evropskou sovu, která dokáže otočit hlavou o 360°. Skákací hrad nás ale zaujal nejvíce. Ve školce jsme se naučili novým věcem, naučili jsme se mnnoho nových písniček a básniček a u toho jsme i tancovali. Ve školce nás také navštívil králíček Mrkváček a ten s nami strávil celý den ve školce. Bubnovali jsme na bubny a seznámili jsme se s dalšími netradičními nástroji. Jaro jsme si začali užívat hned prvního sluníčka a jen co to šlo, vyrazili jsme na procházku. S koncem měsíce jsme společně oslavili čarodějnice na naší zahradě. Ve školce nás to baví a těšíme se na další společně strávené dny. 

S pozdravem  Vaše žabičky  :).

JARO HLEDÁ KLÍČ

JARO HLEDÁ KLÍČ

Milí čtenaři!

Měsíc březen už je skoro za námi.  Začíná se prodlužovat den. Tak jsme to sluníčko přivolávali jarními písničkami a pak jen sledovali, jaké změny to v přírodě přinese. Hurá, je tu jaro! Na školní zahradě jsme měli možnost pozorovat, jak rozkvétají stromy, první jarní květiny, jako jsou sněženky, narcisky a sedmikrásky. Navíc za námi do školky přijela i zajímavá exotická zvířata, a to až z nedaleké děčínské ZOO. Navštívila nás například agama, morče, had a gekončík. Každé z těchto zvířat jsme si mohli pohladit a díky skvělým ošetřovatelům zvířat jsme se o nich dozvěděli mnoho nových informací. Byl to pro nás zažitek!

V březnu jsme se také naučili několik jarních písní, říkanek a tanců. Velikonoce se nám blíží a my se na ně moc těšíme. Abychom si užili i samotnou přípravu na ně, pozvali jsme do školky i rodiče na jedno slunné odpoledne a společně s nimi jsme vytvořili veselé velikonoční zajíčky, coby květináče, do kterých jsme nakonec zaseli semínka řeřichy. Bylo to náročné. Bylo to krásné! Bavili jsme se :-) Všem zúčastněným děkujeme za spolupráci a již nyní se těšíme, co nás čeká v měsíci dubnu. 

Za naši třídu Vám přejeme krásné prožití velikonočních svátků!

Paní učitelky, paní asistentka a všechny Žabičky

Únor u žabiček

Únor u žabiček

Měsíc únor je za námi, a my jsme si ho řádně užili. Ve školce jsme oslavili masopust, a každý z nás měl neobyčejnou masku. Masopust byl plný legrace, pohoštění, hudby a tance. Navštívily nás děti ze třídy koťátek a s polečně jsme si to užili. Byli jsme také na divadelním přdstavení v kulturním domě ve Šluknově. Tento měsíc jsme si vě školce přečetli mnoho pohádek a některé z nich jsme si také zahráli jako divadlo. Princezničce jsme našli všechny korále, poté jsme je navlékali a vyrobili náhrdelník. Ke konci měsíce jsme si vyčistili záhonek od listí a pomalu ho připravili na jarní semínka. Už se moc těšíme na jaro :-).

HURÁ, DĚTI, UŽ JE ZIMA!

HURÁ, DĚTI, UŽ JE ZIMA!

První měsíc v tomto roce byl plný mrazivých a sněžných dnů. Venku nám mrzne, tak jsme si společně zkusili pokusy s ledem, který dělá krásu. Sníh jsme využili k bobování, stavění sněhuláků a vytváření andílků. Také jsme si ukázali jak se sníh chová v teple. Ptáčkům už je zima a my jsme jim připravili krásný domeček, ve kterém budou moci zobat. Na náš zahradní strom jsme rozvěsili jablíčka se zobáním. A protože je venku zima i nám, ve školce jsme si zahráli plno her se zimním oblečením, které jsme si i mezi s sebou popsali. Ukázali jsme si, jak se vlastně v zimě obléknout. Ve školce nás navštívilo divadlo "Ptačí sněm". Zpívali jsme, tvořili jsme, hráli jsme hry, zažili jsme spoustu legrace. Chodíme na procházky s kočárem, který je nám velkým pomocníkem na velké túry, protože né každý z nás je takový turista. 

KOUZELNÝ ČAS ADVENTU

KOUZELNÝ ČAS ADVENTU

Prosinec utekl a my jsme si užívali krásný čas zimy. Zažívali jsme společně nádherný čas adventu. Ve školce nás navštívil anděl, čert a Mikuláš, byli na nás velice hodní a nikdo z nás se nebál. Venku nám napadl sníh a my jsme si zařádili na naší zadradě, bobování a stavění sněhuláků bylo prima. Navštívili jsme také vánoční vystoupení. Tvoření s rodiči se povedlo a děkujeme všem za krásné odpoledne. Vánoční nálada u nás panovala každý den, poslouchání vánočních koled a písniček nám vytvořilo vánoční atmosféru. Upekli jsme si perníčky, které jsme měli na vánoční besídku, na kterou jsme pilně trénovali. Besídka se vyvedla a společně jsme našli i dárečky pod stromečkem. Děkujeme vám za podporu. 

Krásné prožití vánočních svátků a šťastný Nový rok. 

PODZIM UŽ JDE PRYČ, ZIMA HLEDÁ KLÍČ

PODZIM UŽ JDE PRYČ, ZIMA HLEDÁ KLÍČ

Měsíc listopad je pryč, k nám se žene zima. S Žabičkami jsme za tento měsíc prožili Posvícení, upekli jsme posvícenské koláčky a měli velikou hostinu a veselou zábavu.  Několik z nás žabičkových dětí už je zase o něco starší, a tak jsme to společně oslavili. V listopadu jsme také poznávali své tělo od hlavy až k patě.  Některé části těla již dovedeme pojmenovat. Zavítali jsme také na divadelní představení spolku Matýsek, které nás dostalo do zimní nálady. Za okny jsme bedlivě pozorovali změny v přírodě, opadané stromy, kapky deště, ale i bláto, svit sluníčka. S postupem času za námi přijel i Martin na bílém koni a přivezl nám bílou nadílku. Se zvířátky jsme se chystali na zimu a společně jsme je uložili k zimnímu spánku nebo odpočinku. 

S pozdravem Vaše Žabičky, Kristýnka, Markétka a Nikolka. 

JAK VONÍ PODZIM

JAK VONÍ PODZIM

Říjen u Žabiček jsme si náramně užili. Díky teplému podzimu jsme trávili hodně času venku na zahradě. Sbírali jsme kaštany, listy a jiné přírodniny, ze kterých jsme si pak vytvářeli úžasné výtvory. Povídali jsme si o tom, jak se mění příroda s nástupem podzimu. Co se pěstuje na polích a na zahradách. Navštívili jsme Koťátka, která nám zahrála divadlo "O veliké řepě". Na konci měsíce jsme si oslavili svátek "Halloween". Ve školce jsme dováděli v maskách, zasoutěžili jsme si a také jsme tančili. Vydlabali jsme si spoustu dýní a usušili si semínka na další tvoření. 

Těšíme se na další radostné chvilky :-).

Vaše Žabičky Kristýnka, Markétka a Nikolka

Naše školka. Jak žabičky poznávají školku

Naše školka. Jak žabičky poznávají školku

V září třída Žabiček přivítala nové kamarády. Společně jsme se poznávali a také poznávali školku. Všechen krásný teplý čas jsme trávili venku na zahradě. Zpíváme, tančíme, malujeme, tvoříme, ve školce je to super. Každý z nás se naučil poznat svou značku a orientovat se po školce. V prvním měsíci školního roku jsme také navštivili Divadlo pohádku o „Písničce“, navštívili jsme Zámecký park a nakrmili kačeny. Naučili jsme se pravidlům ve školce a výborně nám to jde. Těšíme se na další společně strávený čas.

Hurá prázdniny

Hurá prázdniny

Poslední měsíc školky je za námi a začínají nám prázdniny. Poslední měsíc jsme si užili naplno, sluníčko nám svítilo a my si mohli užívat teplé dny venku na zahradě. Začátkem měsíce jsme oslavili "Den dětí" na naší školkové zahradě a také jsme si zasoutěžili v Zámeckém parku. Teplo jsme si užívali se vším všudy. Na zahradě jsme si udělali piknik se svačinou, a také jsme se otužovali za krásného počasí pod naší novou sprchou. Mnoho jsme se toho naučili, vytvořili jsme nespočetně mnoho obrázků a zažili plno zábavy. Ke konci měsíce jsme se společně rozloučili se třídou "Žabiček" besídkou, která se malým žabičkám moc povedla.

Tímto bychom Vám chtěli poděkovat za krásný školní rok. 

Archiv:

Třídy v naší školce