Mateřská škola Šluknov, příspěvková organizace412 386 260

Třída - ŽABIČKY

ŽabickyŽabickyŽabickyŽabickyŽabicky

Třída pro nejmenší děti od dvou let je od 1. 9. 2021 přemístěna do budovy v Žižkově ulici č. p. 1032 - na sídliště

Aby malé ŽABIČKY nemusely překonávat příliš mnoho překážek, jsou prostory (šatna, třída, herna, jídelna i sociální zařízení), které užívají,  umístěny v přízemí budovy a speciálně upraveny jejich potřebám.

Stejně tak i vybavení hračkami, odpočívadly., aj. odpovídá jejich věku. Je to tu jako u trpaslíčků.

Žabičky využívají pro své dovádění, tvořivou činnost i sportování přilehlou školní zahradu.

Při náročné práci s dětmi mají paní učitelky k dispozici další pomocnou ruku, která jim pomáhá zejména při stolování, hygieně a oblékání.

 

 

 

Charakteristika

Homogenní třída s dětmi zpravidla ve věku od dvou do tří let

Kapacita

18 dětí
(z bezpečnostních důvodů se třída nenaplňuje do běžného počtu 24 dětí)

Učitelky

Bc. Kristýna Čurgaliová, Veronika Vojtová

Školní vzdělávací program

Český rok – tradice a současnost

Třídní vzdělávací program

Žabičky

Kontakt

412 386 214

 

 

 

Tagy
Tagy:
Kam letíš včeličko?

Kam letíš včeličko?

Konečně se udělalo krásné počasí a my si mohli užívat společné chvilky na zahradě, nebo v okolí školky. Povídali jsme si o různém hmyzu. Jak vypadají, ktere lítají, nebo lezou v trávě. Vytvořili si krásné berušky, které jsme si poté vystavili. Také jsme pojali besídku pro maminku jako mravenečci a zazpívali a zatančili maminkám. Společně oslavili svátek a opekli si buřty. :-) Také když už jsme využívali krásného počasí, povídali jsme si o dopravě. Jaké máme dopravní prostředky, značky a jak se máme ve městě, na ulici, nebo kde je velká doprava.

Celý květen jsme si moc užili, zažili jsme spousty radostí, také u nás bylo divadlo, které se nám moc líbilo. A můžeme se těšit na Červen, kde nás toho plno čeká a hlavně bude školní výlet. 

S láskou vaše žabičky

Všude dobře, doma nejlíp

Všude dobře, doma nejlíp

Na začátku měsíce jsme si s dětmi povídali o tom, jaké máme doma zvířátka. Děti jmenovaly různá jména svých miláčků. Ukázali jsme si plno obrázků a řekli si co takové zvířátka papají a co naopak nesmíme dát. Další týden byl ve znamení Velikonoc. Děti se naučily koledy na hodování, pověděli jsme si, jaké jsou tradice na Velikonoce. Také jsme si po Velikonocích povídali o povolání, jestli vědí, kde pracuje maminka a tatínek.

Celý měsíc jsme si společně moc užili a zažili spousty legrace.

Mrzne, sněží, toto zebe :-)

Mrzne, sněží, toto zebe :-)

V únoru jsme si užili s dětmi spoustu legrace. Povídali jsme si o tom, jak se v zimě oblékáme. Měli jsme týden plný pohádek a divadýlek. Také jsme si povídali o tom, co děláme celý den. A konec měsíce jsme oslavili karnevalem. Už se pomalu těšíme na jaro a teplejší počasí. Žabičky jsou veselé a šikovné děti a máme se tu všichni rádi :-)

Podzim už jde pryč a žabičky hledají klíč od zimy.....

Podzim už jde pryč a žabičky hledají klíč od zimy.....

Měsíc listopad jsme si s žabičkami moc užili. Povídali jsme si o změnách počasí. Slavili jsme posvícení a pekli jsme koláče :-)

U Žabiček máme podzim :-)

U Žabiček máme podzim :-)

Měsíc říjen jsme si s Žabičkami moc užili. Povídali jsme si o ovoci, zelenině a podzimu. Sklidili jsme si zasazené brambory a fazole. Byli jsme se podívat na výstavě hub. Máme rádi hudební nástroje, tak si s nimi užíváme legraci. Těšíme se na další veselé dny. Máme vás rády, Kristýnka, Verunka, Janča a Markétka.

Ve školce je legrace :-)

Ve školce je legrace :-)

Na začátku září jsme ve třídě "Žabiček" přivítaly spousty usměvavých dětiček. Učíme se, jak to ve školce chodí. Hrajeme si, zpíváme, cvičíme, malujeme a dovádíme. Na některé žabičky skočil bacil, snad se brzy uzdravíte :-)

Těšíme se na vás, vaše Kristýnka, Verunka, Janča a Markétka <3

Archiv:

Třídy v naší školce