Mateřská škola Šluknov, příspěvková organizace412 386 260

Třída - ŽABIČKY

ŽabickyŽabickyŽabickyŽabickyŽabicky

Třída pro nejmenší děti od dvou let je od 1. 9. 2021 přemístěna do budovy v Žižkově ulici č. p. 1032 - na sídliště

Aby malé ŽABIČKY nemusely překonávat příliš mnoho překážek, jsou prostory (šatna, třída, herna, jídelna i sociální zařízení), které užívají,  umístěny v přízemí budovy a speciálně upraveny jejich potřebám.

Stejně tak i vybavení hračkami, odpočívadly., aj. odpovídá jejich věku. Je to tu jako u trpaslíčků.

Žabičky využívají pro své dovádění, tvořivou činnost i sportování přilehlou školní zahradu.

Při náročné práci s dětmi mají paní učitelky k dispozici další pomocnou ruku, která jim pomáhá zejména při stolování, hygieně a oblékání.

 

 

 

Charakteristika

Homogenní třída s dětmi zpravidla ve věku od dvou do tří let

Kapacita

20 dětí
(z bezpečnostních důvodů se třída nenaplňuje do běžného počtu 24 dětí)

Učitelky

Asistentka pedagoga

Bc. Kristýna Čurgaliová, Veronika Vojtová

Markéta Čechotovská

Školní vzdělávací program

Český rok – tradice a současnost

Třídní vzdělávací program

Žabičky

Kontakt

412 386 214

 

 

 

Tagy
Tagy:
Mrzne, sněží, to to zebe

Mrzne, sněží, to to zebe

Měsíc únor už je za námi. Společně se svými kamarády jsme si užili spoustu zábavy na zahradě MŠ, kde nás na konci měsíce překvapil sníh a mráz. Společně jsme tvořili, malovali, hráli si, a byli jsme se podívat na dvě divadelní představení. Ve školce jsme měli tento měsíc karneval a s dětmi jsme dováděli v krásných a veselých maskách. Když už nám delší dobu pršelo, udělali jsme si s dětmi dopoledne kino a zhlédli oblíbenou pohádku. 

 

Hurá děti už je zima

Hurá děti už je zima

První měsíc v novém roce už je za námi a společně jsme si ho náramně užili!

Přivítali jsme třeba paní Zimu, parádně jsme si užili zimních sportů, navštívili jsme Šluknovský zámek, kde jsme si prohlédli výstavu betlémů. Při našich procházkách jsme zavítali také na místní dětské hřiště. Společně jsme vytvářeli obrázky se zimní tematikolu, zpívali písně o vločce a tancovali. Navštívili jsme také kamarády v jiných třídách naší školky a užili si divadelní představení, které si pro nás děti připravily. Již nyní se těšíme na další společné dny, co nového poznáme a co se naučíme!

Vaše Žabičky  

Vánoční čas

Vánoční čas

Další měsíc je za námi a to měsíc plný zábavy, radosti a vánoční nálady. Prožití vánočních tradic, pečení perníčků, zdobení vánočního stromu, zpívání vánočních koled. Také nás přišel do školky navštívit hodný čert, anděl a Mikuláš. Navštívili jsme také náš dům kultury, kde jsme zažili spoustu zábavy. S tímto měsícem jsme se rozloučili krásnou vánoční besídkou. Časy vánoční jsou tu a my vám všem přejeme krásné prožití vánočních svátků a krásný nový rok.

Podzim už jde pryč, zima hledá klíč

Podzim už jde pryč, zima hledá klíč

Tento měsíc jsme si náramě užili, povídali jsme si o podzimu, počasí a barevnosti přírody. Také jsme se naučili poznávat své tělo. Byli jsme se podívat na vánoční strom a betlém. Už se moc těšíme na Vánoce, doufáme že vy také. Vaše kuňkalky. 

Jak voní podzim

Jak voní podzim

První měsíc za námi a my jsme si tu užili spoustu legrace, naučili jsme se novým věcem, a našli si kamarády. S p. učitelkami jsme tvořili a poznávali podzim, nazpívali jsme společně spoustu písniček a rozhýbali jsme tělo. Na školní zahradě jsme posbírali kaštany a listí. Pan školník z nás musí mít radost. 

Naše školka. Jak žabičky poznávají školku

Naše školka. Jak žabičky poznávají školku

Září je za námi a my jsme přivítali nové "Žabičky". Seznámili jsme se se školkou, novými kamarády a p. učitelkami. Ve školce panuje dobrá nálada a je tu spousta legrace. Každý pomalu poznáváme svou značku, a i když je to pro někoho těžší, snažíme se si to tu udělat hezké. Užíváme si spoustu zábavy na zahradě, chodíme na procházky, hrajeme si ve školce  a společně tvoříme.

Těšíme se na další společné zážitky. :) 

Archiv:

Třídy v naší školce