Mateřská škola Šluknov, příspěvková organizace412 386 260

Když sluníčko vychází, sedmikráska vstává...

Milí rodiče, 

březen je za námi a my si ho pořádně užili. Nejdříve jsme si povídali o vesmíru, o planetách a poznávali jsme souhvězdí, která jsme si společně namalovali. Nebylo to pro nás lehké, ale zvládli jsme na jedničku. Jaro se nám již přiblížilo, a tak jsme společně s ostatními třídami vynesli Morenu. U Pivovarského rybníka jsme se rozloučili se zimou a těšili se na krásné dny plné sluníčka. Pozorovali jsme první jarní kytičky a ptáčky, kteří se již začali vracet z teplých krajin. Prožili jsme krásné přírodovědné dopoledne na základní škole zde ve Šluknově, kde si pro nás „osmáci” připravili stanoviště a my  jsme plnili velmi zajímavé úkoly. Nejvíce nás ale zaujala práce s mikroskopem a my jsme tak měli možnost vidět i malinkaté části, např. motýla, včely a různých rostlin. Moc jim za to děkujeme, velmi se nám akce líbila a ze školy se nám vůbec nechtělo odejít. 

To už se ale blížily Velikonoce, my jsme sázeli osení a když nám travička vyrostla, ozdobili jsme si ji zajíčky, vajíčky a slepičkami. Velikoční týden jsme si užili společně s dětmi z přípravné třídy v zámeckém parku, kde jsme stopovali velikonočního zajíčka a čekali, co nám na konci stezky nadělí. 

Chtěli bychom poděkovat maminkám, které si s námi přišly do školky vytvořit velikoční výzdobu. Bylo nás malinko, ale i přesto jsme si odpoledne užili.

Přejeme všem krásné velikonoční svátky.

Vaše Berušky

Třídy v naší školce