Mateřská škola Šluknov, příspěvková organizace412 386 260

Únor nám žádný sníh nedal...

... marně bys ho venku hledal. I když venku nesněžilo, nikomu to nevadilo. Únor nám dal místo něj, krásných chvilek habaděj.

Srdíčkový týden přišel znenadání. No opravdu, srdíčka, kam se podíváš ♥. Srdíčka jsme tiskali, obtahovali, stříhali, vybarvovali a dokreslovali. Hodně a dlouho jsme si hráli se srdíčkovou modelínou a pískem, protože “matlání a patlání” milujeme. Naučili jsme se novou písničku “Mám tě rád”.  Kdopak z vás ji slyšel i doma a dostal pořádné objetí od svého Srdíčka? 

 

 Masopustní oslava proběhla ve školce. Zpívalo se, tančilo, hrály se hry a ochutnávaly se dobroty. Moc se nám to líbilo a moc jsme si to užili.

 

O jarních prázdninách byli někteří z nás na návštěvě u Žabiček a bylo to moc prima.

 

V únorovém měsíci jsme se také seznámili se záchranáři a mohli jsme dokonce i do jejich auta. Také jsme řádně oslavili další narozeniny, na kterých nechybělo "šampaňské" ani oblíbený taneček "Babyshark".

 

A už je to tady… jaroooooooo a my letíme do vesmíru. Nejdříve jsme absolvovali řádný kosmonautský výcvik, což znamenalo lezení do rakety, rychlý sjezd a nácvik rovnováhy. Když jsme vše zvládli, mohli jsme konečně letět. Zjistili jsme, že není  vůbec žádná legrace pohybovat se ve vesmíru a ve skafandru, chůze byla velmi obtížná (chůdy). Už víme, že ve vesmíru je naše sluneční soustava, která má osm planet a některé umíme i pojmenovat. Na naší kouzelné zdi jsme viděli, jak všechny ty planety obíhají jednu obrovskou hřejivou kouli…naše Slunce. Opravdu nás zaujal start rakety. Odpočítávali jsme a startovali dokonce několikrát. Vesmír nás provázel i další dny. Zkoušeli jsme třeba “zachytit” hvězdnou oblohu i mlhovinu a moc nás to bavilo. Planety jsme hledali i v pískovničce, a tady šlo o téměř precizní práci štětcem, kde jsme museli písek odkrývat pomalu a po částech, abychom  nakonec objevili všech osm planet.

 

Ještě nás čeká velký třesk a pak hurá za dinosaury. Za měsíc "na počtenou", vaše Srdíčka.

 

 

Třídy v naší školce