Mateřská škola Šluknov, příspěvková organizace412 386 260

Leden vždy nový rok vítá…

nové zážitky nám opět chystá...

V lednu jsme se všichni sešli už v novém roce. Vypadá to, že se do školky všichni stále  moc těšíme. Podělili jsme se o zážitky z Vánoc a zase se dali do práce. Začali jsme třemi pány, co putovali do Betléma za Ježíškem. Tři krále už trošku známe, Kašpar, Melichar a Baltazar jim říkáme. Víme, že nosí koruny a podle vzoru je umíme ozdobit. Zkoušeli jsme také putovat až do Betléma. Cesta byla klikatá, kopcovitá a s korunou na hlavě dost náročná. Museli jsme se opravdu soustředit, protože se nám ta “ koruna” na hlavě hodně, hodně vrtěla (rovnovážná věž). Zkoušeli jsme i napodobovat písmena K,M,B. “Školákům” a některým menším dětem se nápodoba písma moc daří.

 

Seznámili jsme se s jednoduchými přírodními a fyzikálními jevy. Co pomůže, když nám v ledu zamrznou zvířátka? Jakto, že padá sníh a proč taje? Vytvořili jsme si krásný zimní obraz. Představte si, malovali jsme nafukovacími balónky, byla z toho krásně zasněžená plocha, chyběl už jen pořádný sněhulák (výstava na chodbě). Počasí nám moc nepřálo, tak jsme trénovali svaly aspoň ve školce. Cvičili jsme s obručemi a plyšáky. Zdolali jsme také řadu rovnovážných drah a přelezů.

 

Nakonec jsme skončili na severním pólu. Nejdříve jsme pořádně prozkoumali terén. Na naší kouzelné zdi jsme viděli, jak to na severním pólu vypadá, kdo tam žije a jak se staví eskymácké obydlí iglú. A pak to přišlo, proměnili jsme se ve zvířátka a naše paní učitelky nás musely bezpečně  převést přes most z ledové kry do našeho iglú. No bylo to velmi napínavé, protože na ledové kostce padaly samé špatné obrázky a pod námi se most stále bořil. Nakonec všechno dobře dopadlo. A my jsme do iglú v pořádku doputovali, uf. Konečně napadl sníh, bylo to skvělé. Bobovali jsme, koulovali jsme se a dělali jsme andílky. Víme, jak bezpečně na bobech jezdit a jak dojet co nejdál. Naučili jsme se novou píseň “Jede zima jede”. Poprvé jsme si všichni byli také zařádit v tělocvičně. Byla to zábava, hlavně s obrovskými kostkami a velkou klouzačkou. Všechno jsme to zvládli. Dokonce jsme se i krásně střídali.

 

Teď trénujeme oblékání. Zipy a knoflíky nám ještě dělají potíže, ale věříme, že brzy všechno zvládneme. Budeme třeba i vědět, co si máme obléknout jako první. Budou to rukavice? Jistěže neee! K tomu, abychom se to dobře naučili, máme vizuální pomůcku v šatně, trénujeme a vy můžete s námi. Zkoušeli jsme také věšet rukavice na šňůru, kolíčky nás tedy dost potrápily. Ovšem skvěle nám šlo přiřazování rukavic (stejné x jiné). V tématu “oblékání”  ještě  budeme do konce týdne pokračovat, držte nám palce. 

 

 Těšíme se “na počtenou” v únoru, vaše Srdíčka♥

 

Třídy v naší školce