Mateřská škola Šluknov, příspěvková organizace412 386 260

Listopad...

... listí padá do zahrad.

Sníh už lehce poletuje, zima se nám přibližuje.

 

 

Kuřátka pro nás zorganizovala Dýňový den, který jsme si moc užili.  Počasí nám přálo, a proto jsme mohli dýňovat venku. Řádně jsme se na takovou speciální událost připravili. Vydlabali jsme si svoji obr dýni. Byla to tedy fuška, ale nakonec se nám povedl krásný, svítící a zubící se “Jack”. Převlékli jsme se do kostýmů a mohli jsme si strašidelně namalovat obličej…BU BU BU. Venku to byla zábava a legrace, krmili jsme třeba dýně špagetami, nebo přenášeli malé dýničky na lžičce. Nakonec jsme dostali perníčky za odměnu… No mňam! 

 

V listopadu listí padá, byla ho plná zahrada a my jsme toho moc rádi využili. Listí jsme hrabali, váleli se v něm, zahrabávali se a hopsali jsme do kupiček. Byla to vážně zábava, užívali jsme si to.

 

Známe legendu o svatém Martinovi. Dozvěděli jsme například, co znamená, když Martin přijede na bílém koni, nebo proč se o Posvícení peče husa. Umíme také rozdělit koláč na půl, nebo čtvrt.

 

Další týden byl trošku pohádkový. Seznámili jsme se s pohádkou “O Červené Karkulce”. Líbila se nám tak, že jsme ji chtěli slyšet stále dokola. Teď už ji umíme i sami vyprávět. Vyrobili jsme si také knížku (leporelo) a můžeme si ji “přečíst” i doma.

 

Oslavili jsme společně narozeniny a máme ve třídě dalšího předškoláka :).

Počasí už všechno známe, některé si zazpíváme.  Písnička “Prší, prší” se nám daří. Máme ve školce i kouzelné nástroje, které zní jako bouřka a déšť. Zkoušeli jsme na ně hrát a moc nás bavilo pršet i hlasitě bouřit. Umíme dokonce zapršet na obrázek i svoje jméno, najdeme svoje písmenka a své jméno do kapiček sestavíme. Začalo konečně trošku sněžit, ale sníh byl moc mokrý, přesto jsme si nenechali zkazit náladu a pořádně jsme si papírově zasněžili ve školce.  A teď už se těšíme na sníh venku. 

 

“Na počtenou” zase za měsíc, vaše Srdíčka.

 

Třídy v naší školce