Mateřská škola Šluknov, příspěvková organizace412 386 260

Říjen...

 

 

... druhý měsíc je, už se nám to rýsuje.

Srdíčka vše poznávají, ve školce se dobře baví.

Trénujeme a učíme se školkový režim, už nám to skoro jde.  

 

Přiletěl k nám pyšný drak. Draka jsme si vyrobili, barvami jsme nešetřili. Drakiáda proběhla na školkové zahradě, zpívali jsme, soutěžili a hráli jsme si.  Hodně času trávíme venku, učíme se chodit společně za ruku. Líbí se nám hlavně kaštany, a tak je sbíráme a hrajeme si s nimi.

 

Zvířátka z farmy jsme poznávali a hledali i v knížkách. Víme, jaké zvuky a pohyby některá z nich dělají. V Srdíčkách proběhla i zvířátková schovávačka zvířátek.  Jsme vážně moc dobří hledači, všechna zvířátka jsme objevili. S barvami to už taky umíme. Rádi si s nimi hrajeme, často si matláme a moc si to užíváme. Takto (pomocí prstových barviček) vznikla například naše krásná barevná prasátka. Seznamujeme se s novými slovy a pomáhá nám i naše “kouzelná tužka”, s ní nás to moc baví. Když nevíme, napoví nám... Trénujeme i svaly. Lezeme po žebřinách a sjíždíme po klouzačce, umíme ji dokonce zdolat oběma směry!

 

O ježkovi hodně víme, žížalami ho krmíme. Líbí se nám písnička “Když potkáte ježky” (lze najít na youtube), stále ji zpíváme, při oblékání, při hře, jednoduše vždy, když je možnost. Moc rádi muzicírujeme, hrajeme na nástroje, zpíváme, posloucháme hudbu a vytleskáváme rytmus. Nejvíc se nám líbila hra "Leze ježek…" a naše zatím nejvíc oblíbená věc je školkový písek, který můžeme sypat, přesýpat, dělat bábovky nebo si s ním jen tak relaxovat.

 

Teď nás čeká spousta dalších úžasných dobrodrodružství třeba Dýňový den nebo Posvícení. 

 

Na počtenou zase za měsíc. Vaše Srdíčka

 

Třídy v naší školce