Mateřská škola Šluknov, příspěvková organizace412 386 260

V září ...

slunce svítilo,

moc se nám to líbilo.

Přišli noví kamarádi,

v Srdíčkách se máme rádi.

Je tu září a my máme ve třídě nová Srdíčka.

Všechno se zatím učíme, oťukáváme se navzájem a zvykáme si na sebe i na školku. Jsme hodně venku na naší krásné školkové zahradě. Běháme, skáčeme, jezdíme i lezeme. Je to velká zábava a vypadá to, že se nám v Srdíčkách líbí.

Povídali jsme si o zahrádce a o tom, co na ní roste. Předškoláci už znají  některé ovoce a zeleninu. Vyzkoušeli jsme si malovat temperovými barvami  a štětcem . "Zavařovali jsme - máme plnou spíž kompotů a marmelád :) ". 

Zpíváme si, tančíme, hrajeme na hudební nástroje a cvičíme. Všechno se nám moc daří. Nejvíc nám jde naše srdíčková hymna a říkanka "Brambora". S bramborami byla docela zábava, to by jeden nevěřil. Řadili jsme je podle velikosti, hádali jsme podle hmatu, která je největší nebo nejmenší,  která je lehká nebo těžká. Víme, co se dá z brambor uvařit... bramborová kaše, mňam.

Viděli jsme legendu o sv. Václavovi a povídali si o něm. Také víme, co je dobro a zlo, umíme to i hezky popsat. Nakonec jsme si společně vyrobili obrovskou zlatou korunu, kterou jsme i pořádně ozdobili. 

Za měsíc "na počtenou " vaše Srdíčka.

 

 

Třídy v naší školce