Mateřská škola Šluknov, příspěvková organizace412 386 260

Červen ten nemáme rádi, opouští nás kamarádi...

...prázdniny se rychle blíží, srdce už nás méně tíží. Zážitky nás čekají, voda, slunce lákají.

"Děti světa" jsme oslavili tematicky. Dva dny jsme si hráli a soutěžili. V parku to bylo prima, mohli jsme si nechat namalovat obličej nebo navléknout náramek. Jsme stále venku. Běháme, skáčeme, lezeme, jezdíme, stavíme, houpeme se a hrajeme si s kamarády. Je to prostě zábava, když je venku konečně hezké počasí.

Povídali jsme si o vodě- sladké i slané. Trénovali jsme žabí skoky, to byla "fuška". Byli jsme na procházce u rybníka, kde jsme pozorovali skákající ryby nebo brouky, kteří umí chodit po vodě. Viděli jsme i vážky. V moři nás nejvíce fascinuje žralok nebo velryba, hledali jsme je v knihách a pořádně se lekali :). Žralokovi jsme zkoušeli dokreslit ostré a pořádně špičaté zuby. Uspořádali jsme také záchranu mořských tvorů, chudáci byli celí zamotaní v plastu a nepořádku. Podařilo se nám to a slíbili jsme si, že my odpadky odhazovat v přírodě nikdy nebudeme.

Piráti jsme byli jen chvíli. Najednou z nás totiž byli indiáni a podnikli jsme indiánskou výpravu plnou úkolů. Největší zábava byla dát si svačinu na dece na louce. Sice jsme měli luk a šípy, ale bizona jsme neulovili. Vrátili jsme se do školky skoro " hladoví". Byli jsme proto šťastni za oběd, který nám připravili naše milované paní kuchařky. 

Rozloučení s předškoláky se náramně vyvedlo. Bylo krásné počasí, sešlo se nás hodně a byla to legrace. Dopoledne jsme ošerpovali naše milé předškoláky. Odpoledne dorazili i rodiče a užili jsme si spoustu zábavy při hrách. Dosyta jsme se i najedli, bylo nachystáno skvělé pohoštění, na kterém se všichni společně podíleli.

Teď už se těšíme na prázdniny ♥

Na shledanou v září, vaše Srdíčka.

Třídy v naší školce