Mateřská škola Šluknov, příspěvková organizace412 386 260

ÚNOR u KUŘÁTEK

„Únor bílý-pole sílí",
povídala babička.
Za komínem vítr kvílí,
spěcháme do teplíčka.

V integrovaném bloku „Sněhulák je můj kamarád“ jsme si prožili témata „Z pohádky do pohádky“, „Masopust“, „Co děláme celý den“.

Z pohádky do pohádky – jak už název tématu napovídá, podívali jsme se do světa pohádek, naučili se báseň „Paleček a jeho kamarádi“ a dokázali Palečka nakreslit i divadelně ztvárnit. Naučili jsme se píseň „Malovaná pohádka“.  Zlepšili své dovednosti v časoprostorových dovednostech, víme, jak děj v pohádkách probíhá. Povedl se nám také krásný zámek z kostek pro princeznu Růženku. Při tvorbě perníkové chaloupky jsme si zopakovali geometrické tvary. Vytvořili jsme obrovskou hlavu draka.

Již máme povědomí o tradici Masopustu a významu masek.  Užili jsme si společnou akci s kamarády ze třídy „Berušek“ a „Srdíček“. Zasoutěžili jsme si, zatancovali a zazpívali. Navštívili jsme kulturní dům ve Šluknově, kde nám zahráli pohádku „O masopustu“.  Celý týden jsme si užili, vyráběli legrační čepičky, šašky a hráli s balóny.

V tématu „Co děláme celý den“ jsme se inspirovali pohádkou od Křemílka a Vochomůrky „Hodiny se zlou kukačkou“. Každý si vyrobil hodiny „kukačky". Dalo nám to velkou práci, ale stálo to za to! Již umíme vyjmenovat roční období a popsat jejich charakteristické znaky. Ti větší z nás již dovedou pojmenovat dny v týdnu, ale skoro všichni pojmenujeme části dne. K tomuto tématu jsme si udělali výstavu nejrůznějších typů hodin, budíků a hodinek. Poznávali jsme a rozlišovali nejrůznější zvuky z každodenního života a hledali jsme schovaný budík jen podle sluchu. To vám byla zábava! :-)

Také jsme vyrazili na vycházku k Pivovarskému rybníku, ke Šluknovskému zámku, na dětské hřiště a zasportovali jsme si na stadionu, ale také jsme trávili čas na zahradě.

Ozveme se zase za měsíc. Do té doby se mějte krásně!

                                                                                                                           

                                                                                                                                   Zdraví Vás Kuřátka

Více fotografií: Únor u Kuřátek | Zonerama.com

 

 

Třídy v naší školce