Mateřská škola Šluknov, příspěvková organizace412 386 260

ŘÍJEN u KUŘÁTEK

Rozdal už měsíc říjen dětem svoje dary, pohostil je pohárkem jablkové šťávy...

Tak Vás opět zdraví Kuřátka. Tento měsíc jsme si opravdu všichni užili. Nejlepším zážitkem bylo pouštění draků na „Stříbrnce“. Vítr foukal tak, že jsme měli co dělat, abychom draka udrželi.

Krásné soutěže nás čekaly na zahradě MŠ při "Dračím dni", bavilo nás to a získali jsme i sladkou odměnu. Dračí téma se prolínalo celým týdnem – zpívali jsme píseň „Dráček a mráček", počítali dračí mašličky, vyrobili „Dráčka Podzimáčka" a tuší si nakreslili draka, skládali puzzle…

Známe mnoho druhů zeleniny, procvičili jsme, která zelenina roste nad a pod zemí. Zvládli jsme vyrobit okurkový salát. Víme, že pomocí míchání barev se dá dosáhnout různých odstínů – naše krásně barevné papírové fazole toho byly důkazem. Kolektivní prací byl záhon s mrkví a salátem. Naučili jsme se báseň „Okurčička" a taneček „Šla Nanynka do zelí". Naše nové znalosti jsme zúročili na vycházce na zeleninový trh ve Šluknově. Zeleninu jsme poznali všechnu.

V tématu „Plody lesa" jsme poznávali houby. Učíme se je dělit na jedlé, nejedlé a jedovaté. Při hledání v Atlase hub se orientujeme i podle daného značení. Naučili jsme se píseň „Bedla" a „Hádaly se houby", báseň „Náš táta šel na houby" a říkanku „Hříbek" ke smyslové hře.

Ke konci měsíce jsme si povídali o zvířátkách v lese, sbírali listy a přírodniny, učili se jejich názvy. Četli z knihy „Dobrodružství veverky Zrzečky", tancovali jsme taneček „Tancovala veveruška", přednášeli báseň „Šla veverka na jahody" a zpívali „Veverka Čiperka". Z přírodnin jsme vyráběli mandaly, přírodní obrázky, na zahradě si hráli s listím. Z velkých kostek jsme si vytvořili překážkovou dráhu, kterou zvládli překonat úplně všichni.

Těšíme se na další zážitky.

                                                                                                                                   Vaše Kuřátka

Třídy v naší školce