Mateřská škola Šluknov, příspěvková organizace412 386 260

Březen u Koťátek

"Každý má své povolání, práci čili zaměstnání....".

Nejenže jsme poznávali povolání a řemesla podle obrázků, ale také jsme si na některá zahráli - na kominíky, kadeřnice, lékaře, prodavače, opraváře aut, pizzaře. Při hrách na strojvůdce a řidiče autobusu jsme si zopakovali dopravní prostředky, třídili je podle místa pohybu a seznámili se s některými dopravními značkami. Autobusem jsme se vypravili do Varnsdorfu do divadla na  pohádku "O Rákosníčkovi".

Jaro se začalo brzy probouzet a my pozorovali první jarní kytičky na zahrádkách. V květinářství jsme si koupili narcisky, krokusy, sedmikrásky, macešky, starali se o ně a sledovali, jak kvetou.

Vyrobili jsme si starou babu zimu - Morenu a podle tradice ji šli hodit do potoka, aby se zima už letos nevrátila a my se mohli těšit a připravovat se na Velikonoce. V pašijovém týdnu jsme chodili oblečeni do barev podle názvu dní - modré pondělí, žluté úterý, škaredá středa a zelený čtvrtek. Malovali vajíčka, lepili, stříhali, vyráběli kuřátka ve skořápce, košíčky, slepičky a hráli velikonoční hry. Hodně legrace jsme si užili s vámi rodiči, babičkami a dědečky při společném tvoření a hraní odpoledne ve školce. Bylo to super.

Přejeme všem veselé Velikonoce, bohatou pomlázku a hodně jarního sluníčka.

                                                                                                                                                                   Koťátka

                                                                                                                                                       Iva B., Iva I., Verča J. a Jana Z.

Třídy v naší školce