Mateřská škola Šluknov, příspěvková organizace412 386 260

Únor u Koťátek

Masopustní veselice

veselá je převelice.

Lidé vodí po vesnici

medvěda i medvědici.

Tancuj, tancuj, medvěde,

karneval se povede.

 

Seznámili jsme se s názvy některých masopustních maškar a tradicí masopustu. Vyráběli škrabošky a hráli pohádku "O Koblížkovi". Proměnili jsme se v nejrůznější pohádkové postavičky a na školkovém karnevalu soutěžili, zpívali a tancovali. Pochováním basy jsme období masopustu ukončili.

Moc se nám líbil výlet do školy v Krásné Lípě s názvem "Věda na kouli". Na obrovské kouli jsme viděli Slunce, Měsíc, Zemi a ostatní planety sluneční soustavy. S virtuálními brýlemi jsme letěli raketou na Měsíc, podívali se pod hladinu moře, mezi africká zvířata a dokonce mezi dinosaury.

Víme, že se Země otáčí, střídá se den a noc, roční období a všechno má svůj řád a čas. Prohlíželi jsme si hodiny, hodinky, budíky a různé kalendáře, lepili a malovali si svůj vlastní kalendář a někteří z nás už dokonce poznají, kolik je hodin.

Je čas končit.                                                                                                                                                                                      Koťátka

Třídy v naší školce