Mateřská škola Šluknov, příspěvková organizace412 386 260

Leden u Koťátek

V novém roce jsme se sešli s vyprávěním o Vánocích doma a co nám Ježíšek nadělil.

Čekání na příchod Tří králů jsme si zpestřili výrobou královských korun se začátečními písmeny králů, vyzkoušeli si kudy vede daleká cesta k Ježíškovi a naučili se písničku "My Tři králové", se kterou jsme prošli celou školku a všem popřáli štěstí a zdraví.

Prohlíželi jsme si obrázky a videa zimních sportů. Ve třídě jsme krasobruslili, rychlobruslili, hráli hokej, ten nás bavil nejvíce, vyzkoušeli si nasadit opravdové lyže a zahráli si curling. Paní "Zima" nás určitě sledovala a poslala nám na týden hodně sněhu, tak jsme si na zahradě užili sáňkování, bobování, koulování.

Teple jsme se oblékli a ve třídě nás bavily hry s čepicemi, rukavicemi a zimním oblečením. Třídili jsme je, malovali čepice, rukavice, šály, vyráběli bambule z vlny a šněrovací boty sněhule z papíru a vaty.

Nezapomněli jsme ani na zvířátka a ptáčky v zimě. Kvůli špatnému počasí jsme nemohli ven, tak jsme si na ně zahráli ve třídě. Postavili jsme si krmelec a krmítka. Zkoumali a třídili jejich stopy, dozvěděli jsme se, čím je můžeme krmit, aby je nebolela bříška.

Na konci ledna jsme se pustili do bádání a pokusů. Zkoušeli jsme, co dovede voda s gumovými medvídky, malovanými obrázky, lentilkami, coca cola s mentoskami nebo co dokáže nafukovací balónek.

Moc jsme si to užili a dozvěděli se mnoho zajímavých a nových věcí.                                              Koťátka

Třídy v naší školce