Mateřská škola Šluknov, příspěvková organizace412 386 260

Listopad u Koťátek

Na polích a zahrádkách bylo již sklizeno. Posvícení mohlo začít. Upekli jsme si posvícenské koláče z těsta, naučili se písničku "To je zlaté posvícení", složili si posvícenský košík a naplnili ho namalovanými a vyrobenými koláči, jitrnicemi, jelítky a husou. "Výslužku" jsme si odnesli domů. Paní učitelky nám zahrály pohádku "O koblížkovi". Zpívali jsme, tancovali, jedli a radovali se.

Pověděli jsme si příběh "O Svatém Martinovi", který byl hodný a rozdělil se s žebrákem o svůj plášť.

Hráli jsme si na zvířátka, která se ukládají k zimnímu spánku a nosí si potravu do svých brlohů a pelíšků, a také jsme zamávali ptáčkům, kteří odletěli do teplých krajin.

Připomněli jsme si části lidského těla, řekli si, co mají za úkol vnitřní orgány. Víme, jak se do našeho těla dostanou bacily a co dělat, abychom se jich zbavili.

V tomto měsíci jsme opět cestovali. Nejprve na pozvání (nyní už našich kamarádů) do ZŠ ve Starých Křečanech, kde jsme společně plnili úkoly z počítání, hledali rýmovačky, zpívali a tvořili z papíru. Potom jsme se vydali do divadla do Varnsdorfu na pohádku "S čerty nejsou žerty", která byla moc hezká, plná písniček a samozřejmě čertíků.

A protože se blíží vánoční čas, v Domě kultury ve Šluknově nám divadlo "Matýsek" zahrálo na nejrůznější hudební nástroje krásné vánoční písničky a koledy. 

Už se těšíme na prosinec.  Čekáme, co nám přinese ;-)                                                                          Vaše Koťátka 

Třídy v naší školce