Mateřská škola Šluknov, příspěvková organizace412 386 260

BŘEZEN 2024 u Hvězdiček

Sluníčko už svítí, už je vidět kvítí,

zase po roce, máme Velikonoce.

Vejce nabarvíme, mazanec pak sníme,

zajdeme i na koledu, říkanky už lehce svedu...

Hurá, je tu jaro! Březen patřil loučení se zimou a vítání jara.

A byl úžasný!

První týden patřil módnímu molu. Zopakovali jsme si části oblečení, naučili jsme se jej otáčet a oblékat ve správném pořadí. Vyrobili jsme si ty nejkrásnější noční košilky,... "vyšívali" jsme jako andílci z pohádky "O pyšné noční košilce", kterou jsme si četli. Ozdobili jsme si svetry, čepice a šály diamanty a ve finále jsme vše "vyprali" v našich vlastnoručně vyrobených pračkách. Zahráli jsme si pohádku "Rukavička" a největší zábava byla při hře "Oblečen, neoblečen".

Další týden jsme navštívili divadlo ve Varnsdorfu. Pohádka "O Rákosníčkovi" nás krásně vnesla do nového tématu, který patřil pohádkám. 

Zjistili jsme, kolik pohádek známe a žasli jsme nad čarovným hrnečkem z pohádky "Hrnečku, vař!", který přímo před našima očima začal bublat a vařit.

Čekala na nás dlouhá cesta za záchranou princezny z věže, kterou střežil drak! A abychom se tolik nebáli, vyrobili jsme si vlastní armádu draků a splnili všechny úkoly.

Během těchto dvou dnů doma, se venku změnilo počasí,... jako kdyby tušilo, že se chystáme mluvit o jaru a končící zimě. Stromy začaly pučet, sněženky vykoukly z trávy a ve školce na nás čekala "mini zahrádka" z krokusů, narcisek, modřenců, sedmikrásek a dalších barevných kytiček, které provází jaro. Vůně jara byla všude. Pozorovali jsme, jak rychle květiny rostou a zakreslovali růst. Teplo, u nás ve třídě, se květinám líbilo a rostly a kvetly jako o závod.

S babičkou Květuškou jsme se dozvěděli, z čeho se kytička skládá a že některé rostou již brzy na jaře a jiné pokvetou až v létě. Objevili jsme společně petrklíč, kterým jsme odemkli jaro.

Pozvání přijala i babička, která přišla mezi nás, nám přečíst na ložnici pohádku. Byla o tom, "Jak si rýč, udělal na jaře prázdniny". Moc děkujeme, babičko! Bylo od tebe moc hezké že si přišla a děkujeme za pohádku.

Pilně jsme pracovali a vytvořili paní zimu, Morenu,... a ne ledajakou. Byla z chleba a pečiva, pro rybičky v potoce. Hlavně ať už je zima pryč. Hodili jsme jí do potoka a s ní i malé Morenky. Na zpáteční cestu jsme si vyzdobili líto a přinesli do školky jaro...A už je tu! V kalendáři a hlavně všude kolem nás...

Přišel za námi znovu i děda Míra a naučil nás plést pomlázky. Navázali jsme mašličky pomlázkám a velmi jim slušely. Dědovi ze srdce moc děkujeme.

Velikonoční týden jsme proložili dvěma koncerty ke "Dni učitelů". Byli jsme určitě nejlepší na světě! Moc jsme si to užívali a doufáme, že Vám se líbilo.

Odpočinek je pro miminka, takže my, velcí "školkáčci" jsme uspořádali odpolední "Velikonoční tvoření" pro nás a naše rodiče. Zvoneček Eliášek nám napsal, že letěl do Říma a nad školkovou zahradou a ztratil část koledy... hned jak jsme ho uslyšeli, šli jsme hledat, co že to ztratil. Odnesli jsme si nejen dobrůtky, ale i spoustu zážitků a výrobků. Rodičům děkujeme za atmosféru a za čas, který si pro své děti udělali.

Oslavili jsme i několik narozenin dětí a i paní asistentky Míši. Všem oslavencům přejeme, i touto cestou , hodně štěstíčka, zdravíčka lásky a hooodně splněných přání.

A než jsme mrkli, byl poslední týden v březnu pryč. Fíha, to byla rychlost.

Mějte se jarně a líbezně...Vaše "Hvězdičky".

 

 

Třídy v naší školce