Mateřská škola Šluknov, příspěvková organizace412 386 260

ÚNOR 2024 u Hvězdiček

Tydli, fidli, bumtarata, 

otevřete kmotře vrata!

Maškary k vám přišly, hej,

začal masopustní rej. 

Máme za sebou nejkratší měsíc v roce. Únor. Přesto jsme toho neskutečně moc stihli.

Navštívili jsme báječné divadlo v kulturním domě ve Šluknově, kde jsme se naučili hodně věcí ohledně masopustu. 

V prvním týdnu měsíce jsme zjistili, že srnky nepatří k jelenům a že některá zvířata v zimě po celou dobu spí a jiná ne. Co v tu dobu jí, kam jim máme sypat sůl, kdo se o zvířátka stará a vyrobili jsme si srnku, lišku a úžasného medvěda. Zkusili jsme si zahrát vlastní divadlo o zvířátkách a naučili jsme se zimní básničku a písničky. 
 
Naše objevné výpravy narušily jarní prázdniny, kdy jsme odpočívali i my. Společně jsme se po týdnu vrhli rovnou do úžasného tématu karneval/masopust. 
 
My už díky tomu víme, jaký rozdíl v tom je. Seznámili jsme se s panem Strakatým a jelikož to byl správný chlapík, zvěčnili jsme jej v několika formách. Za velké slávy jsme před koncem týdne uspořádali karnevalový den. Přišlo pár berušek, jednorožců, nějaká ta princezna, asi tři indiáni, Buzz rakeťák, netopýr, víly, Červená Karkulka, paní Počasí a dokonce nás poctil návštěvou bůh blesku -Thor a jeho kamarád Spiderman. No úžasná účast. A báječná zábava. Plno her jsme zakončili kouzelným hrncem, který vydal svůj poklad.
 
A jelikož jsme se nakrmili sladkou odměnou na karnevalu, nezbývalo, než to zase pěkně vypotit, proto jsme měsíc únor zakončili zimními sporty. Aby se nám lépe sportovalo, hned v pondělí jsme oslavili narozeniny paní učitelky, obdarovali jsme ji a ona zase nás, protože nás má moc ráda a naše dárky ji potěšily. Povídali jsme si pak o sportech, které známe. Rozdělili jsme si je na zimní, letní a celoroční. Zkoušeli jsme bruslit na koberci, uspořádali lední revue a samozřejmě jsme se naučili, jak pomoci při prolomení ledu. Krasobruslení nás zaujalo natolik, že jsme si jednu krasobruslařku vytvořili z papíru. 
 
Takže umíme za ten měsíc spoustu nových věcí, básniček i písniček.
Neskutečně moc se těšíme na březen. Bude opět zábava.
 

Třídy v naší školce