Mateřská škola Šluknov, příspěvková organizace412 386 260

ŘÍJEN 2023 - U HVĚZDIČEK

 

 

Měsíc říjen už je tady,

míchá barvy dohromady.

Přebarvuje stromům listy,

zelenou nechá jen místy.

Červená a žlutá s hnědou,

v té podzimní módě vedou.Čas nám plyne opravdu velmi rychle a máme za sebou úspěšně další měsíc plný zábavy, her a oslav narozenin.

V prvním týdnu jsme si povídali o poli. Co na poli pěstujeme a poté sklízíme. Děti se naučily básničku “Princeznička na bále”, ke které si pomocí brambor natiskly krásné, barevné šaty. Nechybělo krájení brambor, z kterých si vytvořily “korále” na krk, co poztrácela princeznička na bále. Děti se vžily do role herců, oblékly si kostýmy a vyrazily na “plac”, kde zahrály pohádku “O veliké řepě”. Byla to velká legrace a moc jsme si to užili.

Dále jsme si povídali o dalších plodech z naší krásné přírody – o ovoci. Proběhly ochutnávky ovoce, jako je například mango, maliny, švestky a nechyběla příprava ovocného salátu z hrušek, jablek, hroznového vína. Moooc jsme si na salátu pochutnali. Nechyběl nám ani pohyb, který k dobrému zdraví patří. Cvičili jsme s jablíčky – míčky, “jablíčka” jsme kutáleli, házeli, chytali a nechyběl ani tanec s kamarádem na písničku “Měla babka čtyři jabka”.

V dalších týdnech jsme se podívali do lesa s “Dědou Lojzou”. Povídali jsme si o tom, jak se máme chovat v lese, co nám v lese roste a jaká zvířátka tam žijí. Houby jsme si rozdělili na jedlé a nejedlé. Pojmenovali jsme si zvířátka z lesa. Opět jsme si oblékli kostýmy – masky a vydali jsme se na “plac” s pohádkou “Bouda budka”. Musím podotknout, že dětičky předvádějí skvělé herecké výkony a moc je baví vystupovat před publikem. Jsou úžasní a právem na ně můžete být pyšní! :-)

Vydali jsme se na náš první společný výlet do Rumburského muzea, kde proběhla výstava “Poklady skřítka Alfonse”. Ačkoliv nám počasí nepřálo, tak cesta vlakem a autobusem byla opravdový zážitek a výlet jsme si nenechali zkazit a užili jsme si ho naplno.

V měsíci říjnu jsme slavili, slavili a slavili narozeniny Martínka, Míry, Jeníčka a Miušky. Tímto vám přejeme ještě jednou všechno nejlepšííí.

Těšíme se na vás zase za měsíc s novými zážitky.

Vaše Hvězdičky a paní učitelky Dana a Kristýna. 

Třídy v naší školce