Mateřská škola Šluknov, příspěvková organizace412 386 260

U nás v únoru

Únor byl krátký, ale ... 

 

   ... my jsme si ho moc užili.  

   Zimních radovánek jsme si užívali venku, ale nic nám nebránilo, abychom si zahráli na zimní sportovce i v tělocvičně. Tam jsme si vyzkoušeli "lyžování" a "bruslení". Spoustu legrace jsme zažili u oblékacích soutěží a věšení rukavic. Dokonce jsme byli "jako" v divadle na pohádce "O sýkorce".

   V srdíčkovém týdnu nás všude provázela srdíčka. Zdobila nám třídu, přáníčka, dárečky, medaile i pracovní listy. Ledová srdce jsme se pokusili rozehřát a naučili se píseň s tanečkem "Mám tě rád".

   "Masopustní veselice líbila se převelice." Mezi atrakce jsme zařadili střelbu na růži z papíru, kolo štěstí s úkoly či losování štěstíčka s tajemstvím. V tradičních masopustních maskách jsme uspořádali papírovou hostinu, na které nechyběla jelítka, husa ani koláče. Po dobrém jídle následoval tanec "Kalamajka".

   Masopust ukončil zimní témata. Poslední únorový týden jsme oslavili narozeniny dalšího předškoláka a vydali se vzhůru ke hvězdám. Jako správní kosmonauti jsme museli plnit těžké zkoušky, abychom získali kosmonautský průkaz. Naštěstí všechny děti zvládly postavit raketu, opravit modul, sbírat asteroidy či skákat až ke hvězdám. Seznámili jsme se s planetami, sluncem i měsícem. Na "kouzelné zdi" jsme shlédli krátký dokument o naší galaxii a startu rakety.

   Fotografie zde: https://mssvojsikova.rajce.idnes.cz/SRDICKA-_UNOR_21/

Třídy v naší školce