Mateřská škola Šluknov, příspěvková organizace412 386 260

V MŠ máme hlášen výskyt svrabu

Vážení rodiče!

Informujeme Vás, že nám byl rodiči nahlášen výskyt svrabu u 2 dětí (1 z MŠ na sídlišti +1 z MŠ-Svojsíkova- horní budova). Dítka nejsou přítomna v MŠ, přesto vám tuto informaci předáváme, abyste věnovali zvýšenou pozornost případnému výskytu vyrážky a jiným projevům tohoto onemocnění.

Edit 19. 01. 2023:

MŠ nemá žádná nová hlášení o výskytu svrabu v MŠ. Nadále však věnujte zvýšenou pozornost příp. kožním projevům u Vašeho dítěte.  Případný problém (i podezření) nám, prosíme, obratem hlaste. Děkujeme!

 

Edit 27. 01. 2023:

Výskyt svrabu nově hlášen u dítěte, které již bylo zaléčeno. Žádný další výskyt není hlášen. Nyní (27. 01. 2023) je provoz na budově č. p. 355 omezen na jednu třídu. Děti ze Včeliček se scházejí ve třídě Sluníček. Ve třídě Včeliček, v šatnách, v chodbách MŠ probíhá nyní desinfekce, hloubkový úklid, praní aj. Po provedení těchto hygienických opatření bude z čistě preventivních důvodů provedeno hygienické opatření raději i ve třídě Sluníček. 

Žádný jiný výskyt (kromě výše uvedeného) škole hlášen nebyl. Prosíme však o zvýšenou pozornost a důkladnou kontrolu příp. kožních projevů u vašeho dítěte a o nahlášení případného výskytu mateřské škole. Včasné zajištění hygienických opatření eliminuje možnost případného šíření. Nebojte a nestyďte se říci, že jste se s problémem setkali. Nikdy nezveřejňujeme konktérní jména, ale na základě Vašeho hlášení jsme s to zajistit potřebná opatření včas!

Za spolupráci děkujeme a velice si jí vážíme!

V mateřské škole jsme již podnikli patřičná hygienická opatření.

V případě dalšího výskytu nás prosím ihned informujte. Naše spolupráce nám dává vždy větší možnost zamezení dalšímu šíření.

Děkujeme za včasné upozornění!

Obrázek dostupný 16. 01. 2023 z: Svrab u člověka: příznaky, foto a léčba - Zdraví.Euro.cz