Mateřská škola Šluknov, příspěvková organizace412 386 260

Atletická olympiáda 2022

Mateřská škola vyslala svá želízka na ATLETICKOU OLYMPIÁDU 2022 na městský stadion v Rumburku, kterou pořádal SVAZEK OBCÍ SEVER dne 24. 06. 2022. Velkolepě pojaté sportovní klání bylo organizováno pro školy z výběžku a rozděleno do několika kategorií podle věku dětí. Ti nejmladší, tedy naši předškolní, se účastnili dětské atletiky (trojskok, skok z místa, hod na cíl, hod do dálky, opičí dráha...). 

 

Za mateřskou školu bojovali Matyášek, Filípek a Markétka z Kuřátek, Anička z Berušek a Ellenka ze Sluníček. Všichni byli naprosto úžasní! Zvláště oceňujeme bojovné nasazení Markétky a super výkony Matyáška. Klobouk dolů! Markétka bojovala i přes drobné zranění nohy a Matyášek přeskočil svou výšku zhruba o 30 cm. Jen si to zkuste :-). Změřte si, jak jste vysocí. Pak skočte z místa (co možná nejdále) a klidně se nám přijďte pochlubit, jestli jste svou výšku přeskočili i vy :-). Anička zaslouží pochvalu, že přokonala sebe samu a Ellence děkujeme za její průbojnost, chvilky zpestření a zábavy.

Od ranní prezentace v 8:30 hodin, přes podávání skvělých sportovních výkonů, hurá ke svačině a máchání se ve vodě, jsme se dostali v odpoledních hodinách ke slavnostnímu vyhlášení. Děti se postavily na stupně vítězů a zažily svou chvilku slávy. Domů si kromě parádních barevných triček odvezly i pamětní medaili.

Zpět do Šluknova dorazily děti značně unavené, tu a tam jsme v autobuse zahlédli nejedno oko zavřené :-), ale vrátili jsme se bohatší o zkušenost a zážitky. Počasí přálo, úsměv na tváři vydržel všem i paní učitelkám.

Těšíme se opět za rok! 

(jk)